Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı iddiası

'Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı' iddiası

Osmaniye Devlet Hastanesi'ne muayene olmak için giden Cumhuriyet Savcısı Mehmet B.'nin, ortopedi uzmanı olarak görev yapan Doktor Kemal Gökhan Günel hakkında "kendisini muayene etmediği" gerekçesiyle gözaltına alma talimatı verdiği öne sürüldü. Konuya ilişkin açıklama yapan Dr. Günel, "Odamda bağırıp çağırdı, tehdit etti. Hemşiremle odadan çıktık. Bir süre sonra geri döndüğümde savcı odadan gitmemişti. Sonra ’Ters kelepçe yapın emniyete götürün’ şeklinde polise talimat vermiş. Hastaneye polisler geldi. Üstelik ben olay saatinde hastanede nöbetçi doktordum" dedi. Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Dr. Günel hakkında, tedaviden kaçınıp güvenlik görevlisine aşağılayıcı sözler söylemesi nedeniyle soruşturma başlatıldığını ve aynı gün şüpheli sıfatıyla ifade verdiğini açıkladı.

Haber Merkezi İHA
Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı iddiası
Doktor Kemal Gökhan Günel.

Daha önce farklı bir doktorda muayene olan Osmaniye’de görevli Cumhuriyet Savcısı Mehmet B., bugün Osmaniye Devlet Hastanesi ortopedi bölümüne gelerek iddiaya göre Ortopedi Uzmanı Doktor Kemal Gökhan Günel’in odasına girdi.

Kendisinin savcı olduğunu söyleyen Mehmet B., doktordan kendisini muayene etmesini istedi.

İçeride başka bir hasta olduğunu söyleyen Doktor Kemal Gökhan Günel, ayrıca Savcı Mehmet B.’ye daha önceki doktoruna kontrol olması gerektiğini, bu şekilde kendisini muayene edemeyeceğini belirtti.

"Savcı, 'Doktoru gözaltına alın' talimatı verdi" iddiası

Bunun üzerine iddiaya göre Savcı Mehmet B., kendisini muayene etmeyen doktorun gözaltına alınması için polise talimat verdi.

Olayın duyulması üzerine hastane yönetimi ve diğer doktorlar meslektaşlarının bu şekilde gözaltına alınmaması için Doktor Kemal Gökhan Günel’in odasının önüne gelerek gözaltı işlemine engel olmak istediler. Daha sonra Doktor Kemal Gökhan Günel başka bir araçla Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğüne ifade vermeye gitti.

"Savcı nüfuzunu kullanmak istedi"

Yaşadığı olayın tamamıyla savcının nüfuzunu kullanmak olduğunu belirten Doktor Kemal Gökhan Günel, “Hasta muayene ediyordum. Sert bir şekilde kapı çaldı, birdenbire içeri bir şahıs girdi. Kendisinin savcı olduğunu söyledi ve muayene etmemi istedi. Ben de içeride hasta varken bu şekilde muayene edemeyeceğimi bildirdim. Durumunu anlattı, sonra kontrolünün geldiğini söyledi. Ben de kendisine muayene ve tedavi olduğu ve kendisinin takibinin yapıldığı ilk hekimden muayene olması gerektiğini ilettim." dedi.

"Ters kelepçe yapın emniyete götürün"

Odasında savcının kendisine bağırıp çağırdığını vurgulayan Dr. Günel, "’Şimdi senle görüşeceğiz, sen beni nasıl muayene etmezsin’ dedi. Ben ve hemşirem odamdan çıktık. Bir süre sonra geri geldim. Hastalarım odanın önünde birikmiş şekilde duruyor. Odama girdiğimde savcı bey hala odadan gitmemiş. Sonra ’Ters kelepçe yapın emniyete götürün’ şeklinde polise talimat vermiş. Hastaneye polisler geldi. Üstelik ben olay saatinde hastanede nöbetçi doktordum" şeklinde konuştu.

Doktor hakkında soruşturma başlatıldı: Güvenlik görevlilerine aşağılayıcı sözler söyledi

Konuya ilişkin Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı, Dr. Günel hakkında, tedaviden kaçınıp güvenlik görevlisine aşağılayıcı sözler söylemesi nedeniyle soruşturma başlatıldığını ve aynı gün şüpheli sıfatıyla ifade verdiğini açıkladı.

Yapılan açıklamanın tamamı ise şöyle:

  • Bazı basın ve yayın organları ile sosyal medya hesaplarında Osmaniye Cumhuriyet Savcısının muayene talebini yerine getirmeyen doktorun gözaltına alındığı haberleriyle ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki basın açıklamasının yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
  • Cumhuriyet Başsavcılığımızda görev yapan Cumhuriyet Savcısı M.B’nin daha önce başlanılan ortopedik tedavisinin devamı olarak 12.04.2021 tarihindeki randevusu için hastaneye gittiğinde nöbetçi doktorun asıl doktorun izinli olduğunu gerekçe göstererek tedaviden kaçınması üzerine Cumhuriyet Savcısı M.B’nin kendisini tanıtarak randevusunu hatırlatmasına rağmen nöbetçi doktorun muayene odasından ayrılarak tedaviden kaçınıp güvenlik görevlilerine aşağılayıcı şekilde M.B’nin dışarı çıkarılması talimatını verdiği, tedavi olmaksızın hastaneden ayrılan Cumhuriyet Savcısı M.B’nin şikayeti üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca nöbetçi doktor hakkında hakaret suçundan soruşturmaya başlanılmıştır.
  • Nöbetçi doktor, aynı gün Başsavcılığımızca şüpheli sıfatıyla ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır. Aksi yöndeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.
  • Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Hintli doktordan kritik koronavirüs uyarısı: Mutasyonlar konusunda aşılara güvenemeyiz
DÜNYA
Hintli doktordan kritik koronavirüs uyarısı: Mutasyonlar konusunda aşılara güvenemeyiz

Filistinli baba, küçük çocuğunun hayatını kurtaran doktorun ayaklarına kapandı
OYNAT 00:59
Filistinli baba, küçük çocuğunun hayatını kurtaran doktorun ayaklarına kapandı
Filistin'de nefes borusuna yiyecek kaçan küçük çocuk, ailesi tarafından sağlık merkezine getirildi. Boğulmak üzere olan çocuk, doktorun acil müdahalesi sonucu kurtarıldı. Ailenin, mutluluktan doktorun ayaklarına kapandığı o anlar güvenlik kamerasına böyle yansıdı.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.