Gündem Bozdağ Türk jetlerini gördüklerinde Mehmetçiğin geldiğini anlayacaklar

Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan Irak operasyonuna ilişkin açıklama: Türk jetleri gördüklerinde anlayacaklar

Bozdağ: Türk jetlerini gördüklerinde Mehmetçiğin geldiğini anlayacaklar

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Bakanlar Kurulu’ndan sonra açıklama yaptı. Bozdağ, Kuzey Irak'ta planan terör operasyonuna ilişkin "Davulla, zurnayla oraya gitmeyeceğiz. Türk jetlerini gördüklerinde Mehmetçiğin geldiğini anlayacaklar." dedi.

Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu’ndan sonra açıklama yaptı. Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Afrin harekatına ilişkin ve gündemdeki diğer konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ

Daha sonra soru cevap bölümünde bir gazetecinin Kuzey Irak'a planlanan terör operasyonun ne zaman başlayacağını sorması üzerine Bozdağ şöyle konuştu:

Irak hükümeti ile yapılan görüşmeler olumlu geçmiştir. Irak hükümeti de terör örgütüne karşı Türkiye ile bir anlayış birliğine varmıştır. Bu anlayış birliği çerçevesinde, terörle mücadele Irak tarafında da kararlı bir şekilde devam edecektir. Bir harekat olursa, ne zaman olacak? O harekat başladığında hep beraber göreceğiz. Benden kimse bir takvim vermemi beklemesin. Davulla, zurnayla oraya gitmeyeceğiz. Türk jetlerini gördüklerinde Mehmetçiğin geldiğini anlayacaklar.

Almanya'ya nota verildi
GÜNDEM
Almanya'ya nota verildi

Bozdağ: 3381 terörist etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
Bozdağ: 3381 terörist etkisiz hale getirildi

Afrin yolunda ilerleyiş sürüyor!
DÜNYA
Afrin yolunda ilerleyiş sürüyor!

'Jetlerimizi gördüklerinde Mehmetçiğin geldiğini anlayacaklar'
OYNAT 01:46
'Jetlerimizi gördüklerinde Mehmetçiğin geldiğini anlayacaklar'
Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu. Bozdağ Kuzey Irak'ta PKK'ya karşı yapılacak operasyonla ilgili olarak 'Terörle mücadele Irak tarafında da kararlı bir şekilde devam edecektir. Bir harekat olursa, ne zaman olacak? O harekat başladığında hep beraber göreceğiz. Benden kimse bir takvim vermemi beklemesin. Davulla, zurnayla oraya gitmeyeceğiz. Bizim jetlerimizi, Mehmetçiklerimizi gördüklerinde geldiğimizi anlayacaklar' ifadesini kullandı.


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.