GündemBozdağ Türk jetlerini gördüklerinde Mehmetçiğin geldiğini anlayacaklar

Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan Irak operasyonuna ilişkin açıklama: Türk jetleri gördüklerinde anlayacaklar

Bozdağ: Türk jetlerini gördüklerinde Mehmetçiğin geldiğini anlayacaklar

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Bakanlar Kurulu’ndan sonra açıklama yaptı. Bozdağ, Kuzey Irak'ta planan terör operasyonuna ilişkin "Davulla, zurnayla oraya gitmeyeceğiz. Türk jetlerini gördüklerinde Mehmetçiğin geldiğini anlayacaklar." dedi.

Haber MerkeziYeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu’ndan sonra açıklama yaptı. Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Afrin harekatına ilişkin ve gündemdeki diğer konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ

Daha sonra soru cevap bölümünde bir gazetecinin Kuzey Irak'a planlanan terör operasyonun ne zaman başlayacağını sorması üzerine Bozdağ şöyle konuştu:

Irak hükümeti ile yapılan görüşmeler olumlu geçmiştir. Irak hükümeti de terör örgütüne karşı Türkiye ile bir anlayış birliğine varmıştır. Bu anlayış birliği çerçevesinde, terörle mücadele Irak tarafında da kararlı bir şekilde devam edecektir. Bir harekat olursa, ne zaman olacak? O harekat başladığında hep beraber göreceğiz. Benden kimse bir takvim vermemi beklemesin. Davulla, zurnayla oraya gitmeyeceğiz. Türk jetlerini gördüklerinde Mehmetçiğin geldiğini anlayacaklar.

Almanya'ya nota verildi
GÜNDEM
Almanya'ya nota verildi

Bozdağ: 3381 terörist etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
Bozdağ: 3381 terörist etkisiz hale getirildi

Afrin yolunda ilerleyiş sürüyor!
DÜNYA
Afrin yolunda ilerleyiş sürüyor!

'Jetlerimizi gördüklerinde Mehmetçiğin geldiğini anlayacaklar'
OYNAT01:46
'Jetlerimizi gördüklerinde Mehmetçiğin geldiğini anlayacaklar'
Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu. Bozdağ Kuzey Irak'ta PKK'ya karşı yapılacak operasyonla ilgili olarak 'Terörle mücadele Irak tarafında da kararlı bir şekilde devam edecektir. Bir harekat olursa, ne zaman olacak? O harekat başladığında hep beraber göreceğiz. Benden kimse bir takvim vermemi beklemesin. Davulla, zurnayla oraya gitmeyeceğiz. Bizim jetlerimizi, Mehmetçiklerimizi gördüklerinde geldiğimizi anlayacaklar' ifadesini kullandı.


Esenyurt'ta pompalı dehşet: Yaralılar var
Gündem

Esenyurt'ta pompalı dehşet: Yaralılar var

Esenyurt'ta bir şahsın önce tartıştığı komşusuna, daha sonra da sokaktakilere pompalı tüfekle rastgele ateş açması sonucu yaralananlar olduğu bildirildi.

Çiftlik Bank'ın dolandırıcısının iadesi için harekete geçildi
Ekonomi

Çiftlik Bank'ın dolandırıcısının iadesi için harekete geçildi

Çiftlik Bank vurgunuyla 77 bin kişiyi dolandırıp Uruguay'a kaçan Mehmet Aydın'ın iadesi için Türkiye harekete geçti. Dışişleri Bakanlığı iade dosyasını Arjantin'e gönderdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Gül, "Çiftlik Bank olayında iade ve kırmızı bülten süreçleri başlatılmıştır, konu savcılığımız ve bakanlığımızca takip edilmektedir" dedi.
35 yıl sonra gelen itiraf: Maç öncesi bize uyuşturucu verdiler
Spor

35 yıl sonra gelen itiraf: Maç öncesi bize uyuşturucu verdiler

Malta Milli Takımı'nın eski teknik direktörü Victor Scerri, 1983 yılında İspanya'ya karşı tarihi farkla yenildikleri maç öncesinde kendilerine verilen limonataya uyuşturucu bir madde koyulduğunu iddia etti.
Fransa'da 22 gol attı Milli Takım'a alınmadı
Spor

Fransa'da 22 gol attı Milli Takım'a alınmadı

Fransa 2. Ligi'nde oynayan Umut Bozok, attığı 22 golle formasını giydiği Nimes'i sırtlamaya devam ediyor. Fransızlar tarafından takip edilen oyuncu, A Milli Takım'ın İrlanda ve Karadağ maçlarının aday kadrosunda yer alamadı. 21 yaşındaki yıldız adayı, Ümit Milli Takım'a da davet edilmedi.
Neden bırakıp kaçtılar?
Gündem

Neden bırakıp kaçtılar?

Zeytin Dalı Harekatı kapsamından geçtiğimiz gün Afrin’in terörist gruplardan arındırılmasının ardından ilçe merkezinde güvenlik güçlerinin geniş çaplı arama-tarama faaliyetleri devam ediyor. İlçe merkezine ilerleyişte çok sayıda tünel ve mühimmat ele geçiren TSK-ÖSO unsurları NATO standartlarında dev mühimmat depoları buldu. Uzmanlara göre, teröristlerin aralarında TOW füzelerinden SUV-23’lere, doçkalardan arazi mayınlarına kadar her türlü mühimmatı bırakıp kaçmalarında farklı dinamikler etkin.