|
Gündem

CHP'li Murat Karayalçın ittifak içerisinde oy paylaşımından rahatsız: Birlikte oy almamız ve paylaşmamız zora sokuyor

CHP'li Murat Karayalçın, katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına ilişkin yöneltilen soru üzerine erken seçim önerisinde bulunurken aynı zamanda yeni sistemin oy paylaşımında kendilerini zora soktuğunu ifade etti. İttifak içerisinde oy paylaşımından rahatsız olan Karayalçın, "Birlikte oy almamız ve aldığımız oyu kendi aramızdan paylaşmamızı olumsuz etkileyen seçim sisteminden önce erken seçim yapalım" dedi.

10:52 . 28/11/2022 Pazartesi
Yeni Şafak
Murat Karayalçın

Murat Karayalçın

Eski Devlet Bakanı CHP'li Murat Karayalçın, Halktv'de katıldığı programda Millet İttifak'ının seçime yönelik çalışmalarına ilişkin açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanlığı Sistemine değinen Karayalçın, sistemin getirisi olan ittifak oy dağılımından rahatsız olduğunu belirtti.

'BİRLİKTE OY ALMAMIZ VE PAYLAŞMAMIZ ZORA SOKUYOR'

Oy dağılımından rahatsız olan Karayalçın,
"Seçimin erkene çekilmesi için çeşitli tarihlerden söz edildiğine tanık oluyoruz. Örneğin 14 Mayıs deniyor. AK Parti ile MHP'nin yapmış olduğu değişiklikler ve bizi Millet İttifak'ı olarak zora sokan yani birlikte oy almamız ve aldığımız oyu kendi aramızda paylaşmamızı olumsuz etkileyen, değiştiren o seçim sisteminden önce erken seçim yapalım. Böylelikle eski sisteme göre bu seçimi de yapalım. Bu sistem değilde eski sistemle seçime gitmemizi sağlayacak bir tarih saptanabilir mi?"
dedi.


#CHP
#Altılı Masa
#Murat Karayalçın
#Millet İttifak
2 ay önce
default-profile-img
CHP'li Murat Karayalçın ittifak içerisinde oy paylaşımından rahatsız: Birlikte oy almamız ve paylaşmamız zora sokuyor
SunExpress arama kurtarma ekiplerini ücretsiz taşıyacak
Kahramanmaraş'ta 7,4 büyüklüğünde deprem
Deprem bölgesinde banka borçlarına altı ay erteleme
Volkan Demirel: Yardım edin insanlara ulaşamıyoruz
Gaziantep depreminde son durum! 6 Şubat Gaziantep can kaybı ve hasar sayısı