Gündem Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı Alınacak kararlar bekleniyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Alınacak kararlar bekleniyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Erdoğan'ın, Kabine Toplantısı'nın ardından koronavirüsle mücadele kapsamında alınan yeni kararları açıklaması bekleniyor.

Haber Merkezi AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı başladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı başladı.

Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen kabine toplantısı, saat 15.10'da başladı.

Toplantı, dokuzuncu kez video konferans yöntemiyle yapılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklama yapması bekleniyor.

Yeni kararlar masada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında her pazartesi telekonferans yöntemiyle gerçekleşen toplantı, Ramazan Bayramı nedeniyle bu hafta perşembe gerçekleştiriliyor. Kabinede bayramda uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağının sonuçları ele alınacak.

  • Toplantıda, sokağa çıkma kısıtlamaları da gündeme gelecek. Hafta sonları uygulanan ve 15 şehre kadar düşürülen sokağa çıkma yasağı ile Türkiye genelinde 65 yaş üstü vatandaşlar ve 20 yaş altı gençlere uygulanan kısıtlamaların kaldırılıp kaldırılmayacağı görüşülecek.

İlk etapta 7, ardından 9 ilde seyahat kısıtlaması kaldırılmıştı. Toplantıda, bu illerdeki son duruma ilişkin İçişleri Bakanı Soylu, kabine üyelerini bilgilendirecek. Giriş- çıkış kısıtlamalarının sürdüğü 15 il ile ilgili de son verilerin değerlendirilip bazı illerin seyahat yasağı kapsamından çıkarılması bekleniyor.

Ayrıca, şehirler arası ulaşımda alınacak önlemler de yine bu toplantıda görüşülmesi bekleniyor. Toplantıda, vefa destek gruplarının çalışmaları, ekonomi alanında atılacak ilave adımlar, destek paketleri ve yeni tedbirler de konuşulacak.


Kısıtlamalar görüşülecek: Sokağa çıkma yasağı ve seyahat kısıtlamaları hakkında kritik gün
KORONAVİRÜS
Kısıtlamalar görüşülecek: Sokağa çıkma yasağı ve seyahat kısıtlamaları hakkında kritik gün
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.