Gündem EGMden Mersindeki terör saldırısına ilişkin provokatif paylaşım yapan hesaplara inceleme

EGM'den Mersin'deki terör saldırısına ilişkin provokatif paylaşım yapan hesaplara inceleme

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Mersin'in Mezitli ilçesindeki polisevine düzenlenen terör saldırısına ilişkin provokatif içerikli paylaşım yapan 22 hesap yöneticisinin tespit edilerek haklarında adli işlem başlatıldığını bildirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
EGMden Mersindeki terör saldırısına ilişkin provokatif paylaşım yapan hesaplara inceleme
Mersin'deki terör saldırısı.

EGM'den yapılan yazılı açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki çerçevesinde suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütüldüğü belirtildi.

Çalışmalar kapsamında, 26 Eylül'de Mersin'in Mezitli ilçesinde bulunan polisevine düzenlenen terör saldırısına ilişkin, sosyal medya platformlarında halkın sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden ve provokatif içerikli paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 22 hesap yöneticisinin tespit edildiği bildirildi.

Açıklamada, provokatif içerikli paylaşım yaptığı tespit edilen 22 hesap yöneticisi hakkında adli işlem başlatıldığı kaydedildi.

Mersin'de polisevine bombalı saldırı
OYNAT 00:44
Mersin'de polisevine bombalı saldırı
Mersin'in merkez Mezitli ilçesi Tece Mahallesi'ndeki polis evine bombalı saldırı düzenlendi. Bölgede patlama sesinin ardından silah sesleri yükseldi. Polisevi yakınına bırakılan bomba düzeneği imha edildi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 2 polis memuru yaralandı.

Mersin'deki hain saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden birinin kimliği belli oldu
GÜNDEM
Mersin'deki hain saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden birinin kimliği belli oldu

Mersin'de polisevine hain saldırı: Bir polis şehit oldu, biri polis dört kişi yaralandı
GÜNDEM
Mersin'de polisevine hain saldırı: Bir polis şehit oldu, biri polis dört kişi yaralandı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.