Gündem FETÖ elebaşı Gülen, itirafçıları kafir ilan etti

FETÖ elebaşı Gülen, itirafçıları 'kafir' ilan etti

Son dönemde bazı rütbeli asker ve polislerin FETÖ üyesi olduklarını itiraf etmesiyle birlikte örgütteki bazı önemli isimler deşifre edilmişti. Bununla birlikte paniğe kapılan FETÖ elebaşı Gülen, örgüt üyelerinin isimlerini veren ve itirafçı olan kişileri kafir ilan etti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
​FETÖ elebaşı Gülen, itirafçıları kafir ilan etti
FETÖ elebaşı Fethullah Gülen itirafçıları 'kafir' ilan etti.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, son dönemde bazı rütbeli asker ve polislerin örgüt üyesi oldukları itirafında bulunup örgütteki bazı önemli isimleri deşifre etmesiyle paniğe kapılarak örgüt üyelerini deşifre eden ve itirafçı olan kişileri kafirlikle suçladı.

"10 vakit namaz kılsa da kafir"

Terör örgütü elebaşının örgüt üyelerini ayakta tutmak, talimatlar vermek, çözülmelerin önüne geçmek için hazırladığı yeni bir videosu yayınlandı. FETÖ elebaşı Gülen, örgüte yakın sosyal medya hesaplarından da yayınlanan videoda örgüt üyelerini deşifre eden, itirafçı olan kişileri kafirlikle suçladı.

Gülen, örgütün kritik bir süreçten geçtiğini, bu dönemde pek çok kişinin tercihini yanlış yaptığını iddia etti.

İtirafçı olmak yerine şiddete maruz kalınmasının tercih edilmesinin "sevap" kazandıracağını öne süren Gülen, örgüt üyelerini deşifre eden, yaptıklarını itiraf eden kişilerin günde "10 vakit" namaz kılsa da "İslam yolunda kafir" olacağını ileri sürdü.

Videonun, son günlerde bazı rütbeli asker ve polislerin örgüt üyesi olduklarını itiraf etmeleri ve örgütteki bazı önemli isimleri deşifre etmesinin ardından yayınlanması dikkati çekti.

Burak Akın'ın ifadesi doğrultusunda 2 yüzbaşı daha tutuklandı
GÜNDEM
Burak Akın'ın ifadesi doğrultusunda 2 yüzbaşı daha tutuklandı

Burak Akın
açığa alındı
GÜNDEM
Burak Akın açığa alındı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.