Gündem Gezgin arıcılar rekolteden çok memnun

Gezgin arıcılar rekolteden çok memnun

Her sezon çiçek balı için Erzurum yaylalarına giden Giresunlu gezgin arıcılar, hava şartlarının da etkisi ile geri dönmeye başladılar. Giresun’dan giderek yaklaşık 5 aydır Erzurum’un Palandöken ilçesi Kümbet yaylasında arıcılık yapan Hasan Öncü son yılların en verimli çiçek balı rekoltesini aldıklarını söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Gezgin arıcılar rekolteden çok memnun
​Gezgin arıcılar rekolteden çok memnun.

Her sezon çiçek balı için Erzurum yaylalarına giden Giresunlu gezgin arıcılar, hava şartlarının da etkisi ile geri dönmeye başladılar. Giresun’dan giderek yaklaşık 5 aydır Erzurum’un Palandöken ilçesi Kümbet yaylasında arıcılık yapan Hasan Öncü son yılların en verimli çiçek balı rekoltesini aldıklarını söyledi. Soğukların başlamasıyla sezonu bitirdiklerini kaydeden Giresunlu arıcılardan Hasan Öncü, “Yaklaşık 20 yıldır arıcılık yapıyorum. En verimli senelerden birini yaşadık. Yaklaşık 5 ay önce Giresun’dan Palandöken Kümbet yaylasına geldik. Sezon haziran ayına kadar yağmurlu geçti. Yağmur sonrası verim çok güzel oldu. Erzurum yaylalarında yaklaşık 2 bin çeşit çiçek zenginliği bulunmaktadır. Bu sene beklentimizin üstünde bir bal rekoltesi oldu. Balın kalitesi de çok güzel. Havaların soymasıyla birlikte şu an arılarımızı kaldırıp tekrar Giresun’a götürüyoruz” dedi.

Şehirli arılar işbaşında: Kent arıcıları İstanbul'u ballandırıyor
HAYAT
Şehirli arılar işbaşında: Kent arıcıları İstanbul'u ballandırıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.