Gündem Giresunda öğrenciler 1800 rakımdaki tabiat parkında fidan dikti

Giresun'da öğrenciler 1800 rakımdaki tabiat parkında fidan dikti

Giresun'da öğrenciler Birun Kümbet Oteli'nin düzenlediği etkinlikte buluştu. Boztekke İlkokulu öğrencileri 200 fidanı toprağa dikti. Fidan dikilen alana ise "Çocuk Hatıra Ormanı" adı verildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Giresunda öğrenciler 1800 rakımdaki tabiat parkında fidan dikti
Giresun'da öğrenciler 1800 rakımdaki tabiat parkında fidan dikti.

Giresun'daki 1800 rakımlı Koçkayası Tabiat Parkı'nda, Birun Kümbet Oteli'nin düzenlediği etkinlikle öğrencilerde çevre bilinci oluşturmak amacıyla fidan dikimi yapıldı.

ÖĞRENCİLER FİDAN DİKTİ

Dereli ilçesindeki Koçkayası Tabiat Parkı'nda faaliyet gösteren Birun Kümbet Oteli'nin "Geleceğe Bir Fidan Dik" sloganıyla organize ettiği etkinlikte, Boztekke İlkokulu öğrencileri 200 fidanı toprakla buluşturdu. Fidan dikilen alana ise "Çocuk Hatıra Ormanı" adı verildi.

Dereli Kaymakamı Okan Yenidünya, etkinliğin öğrencilerin çevreye daha duyarlı bireyler olmaları açısından önemine işaret etti.

GELECEK NESİLLERE MESAJ

Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, çocukların doğaya ve çevreye verdiği mesajın çok önemli olduğunu belirterek, "Bugün küresel ısınma ve iklim değişikliğinde her şeyin çevre kaynaklı olduğunu görüyoruz. Doğayı koruma ve gelecek nesillere bu emaneti bırakma anlamında bu mesajı öğrencilerle verdik." dedi.

Öğretmen Nurgül Yüksel de güzel bir çocuk ormanı oluşturduklarını dile getirerek, öğrencilerin, doğayı korumaları, güzelleştirmeleri gerektiğini, okul dışında da eğitimin devam ettiğini öğrendiklerini söyledi.

Birun Kümbet Oteli'nin Müdürü Durmuş Coşkun da çocukların mutlaka doğayla bir arada olması gerektiğini vurgulayarak, çocuklarla çevresel etkinlikler yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Otelin İşletme Müdür Yardımcısı Orhan Kılınç ise etkinliğin gelecek yıllarda farklı köy okullarıyla devam edeceğini belirterek, iklime uygun fidanları tercih ettiklerini, 200 huş fidanını toprakla buluşturduklarını kaydetti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.