Gündem Hayvanlarını otlatan çoban ayı saldırısına uğradı

Hayvanlarını otlatan çoban ayı saldırısına uğradı

Giresun’un Çamoluk ilçesinde, mezrada büyükbaşlarını otlatan çoban Emrah Aksoy, ayı saldırısında elinden yaralandı. Hastanede tedavisi süren Aksoy, “Bir süre boğuştuktan sonra elimi ısırdı. Ben de birkaç kez ayıya elimle vurdum. Beni bırakıp, geri döndü" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Hayvanlarını otlatan çoban ayı saldırısına uğradı
Hayvanlarını otlatan çobana ayı saldırdı.

Olay, ilçeye bağlı Yenice beldesinin mezrasında meydana geldi. Çoban Emrah Aksoy, öğle yemeği sonrası geldiği alanda yerinde olmadığını fark ettiği büyükbaşlarını çevrede aramaya başladı. Yazıcılar bölgesine geçip, buradan da dereye inen Aksoy, hayvanlarını bulduğu sırada ayı saldırısına uğradı.

Boğuştuğu çobanın sağ elini ısıran ayı, bir süre sonra gözden kayboldu. Eli kanlar içinde kalan Aksoy da babası Seyfullah Aksoy tarafından Şiran Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Eli sargıya alınan Aksoy, buradan Kelkit Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

‘BOĞUŞTUKTAN SONRA ELİMİ ISIRDI’

Hastanede tedavisi süren Emrah Aksoy, "İnekler otluyordu. Geldiğimde ineklerin olmadığını fark ettim. İneklerin gitme ihtimali üzerine Yazıcılar bölgesine geçtim, dereye indim. Önce ayının sesini duydum. Kaçmaya çalıştım. Kaçarken beni yakaladı. Bir süre boğuştuktan sonra elimi ısırdı. Ben de birkaç kez ayıya elimle vurdum. Beni bırakıp, geri döndü sonra ailemi aradım, hastaneye geldik” dedi.

Erzurum'da ayı saldırısına uğrayan kişi o anları anlattı: Dereden çıktı beni sakat etti sonra cehennem olmuş gitmiş
OYNAT 01:06
Erzurum'da ayı saldırısına uğrayan kişi o anları anlattı: Dereden çıktı beni sakat etti sonra cehennem olmuş gitmiş
Erzurum'un Pazaryolu ilçesinde fasulye sulamak için bahçeye giren Kenan Gürcü, ayı saldırısı sonucu yaralandı.

Şehitler Mahallesi'ndeki evinin bahçesinde fasulyeleri sulamak için giden 75 yaşındaki Kenan Gürcü ağaçların altında yatan ayının saldırısına uğradı.

Yere düşen ve bacağı ile kolundan yaralanan Gürcü, ayının kendisine yaklaştığını fark edince kolunu hayvanın ağzına koyarak başını ve yüzünü korumak istedi.

Bağrışmaları duyarak bahçeye gelen komşusunun çıkardığı sesler sayesinde ayının elinden kurtulan Gürcü, 112 Acil Sağlık ekiplerince Erzurum Şehir Hastanesine kaldırıldı. Gürcü'nün vücudunun birçok yerinde kırıklar oluştuğu tespit edildi.

Ukrayna savaşında kilit bölge el değiştirdi: Rusya'dan 'intikam' saldırısı
FOTOĞRAF 6
Title
Dünyanın gözü kulağı aylardır devam eden Rusya Ukrayna savaşında. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putinin emri ile 24 Şubat sabah 06.00da başlayan savaşta flaş gelişmeler yaşanıyor.
Title
Savaşın başından beri saldırı pozisyonunda olan Rusya savunmaya geçmiş durumda. 200 günü geride bırakan savaşta inisiyatifin taarruza geçen Ukrayna güçlerine geçtiği belirtiliyor.
Title
Tarruza devam eden Ukrayna kilit öneme sahip İzyumu geri aldığını açıkladı. Rus ordusunun İzyum kentinden geri çekilmesi, Batı medyasında Rus kuvvetlerinin Mart ayında başkent Kievden geri çekilmesinin bu yana en büyük yenilgisi olarak yorumlandı. Binlerce Rus askerinin geri çekilirken mühimmat ve teçhizatı bıraktığı belirtildi. Ukrayna son dönemde üç bin kilometrelik alanı Rusya’dan geri aldıklarını duyurdu.
Title
RUSYADAN İNTİKAM SALDIRISIRusya yeniden gruplanmak için geri çekilirken Ukraynayı sarsan bir saldırıya imza attı. Rusya, ülkenin doğusundaki Harkov, Donetsk, Zaporijya, Dnipropetrovsk ve Sumi bölgelerine füze saldırıları düzenledi. Saldırılar nedeniyle çok sayıda sivil zarar görürken, bölgedeki hemen hemen tüm elektrik şebekeleri ve sivil altyapılar da hasar aldı. Zaporijya, Dnipropetrovsk ve Sumide, Rus füzelerinin elektrik hatlarının geneline zarar verdiği açıklanırken, Harkov ve Donetsk bölgelerinde de elektrikler füze saldırıları nedeniyle tamamen kesildi.
Title
Harkiv Valisi Ihor Terekhov, Rusyanın bu adımı intikam saldırısı olarak nitelendirdi ve Ukraynanın sahadaki başarılarına cevap olarak düzenlendiğini öne sürdü. Vali söz konusu saldırının bölgede birçok insanı elektriksiz ve susuz bıraktığının da altını çizdi.
Title
BAŞKOMUTAN AÇIKLADI: İLERLEME SÜRÜYORUkrayna Başkomutanı General Valeriy Zaluzhnyi Telegram üzerinden yaptığı açıklamada Ukraynanın Rusya ile sınır komşusu olan Harkov bölgesinin kuzey, güney ve doğu kesimlerinde ilerleme kaydetmeye devam ettiği bilgisine yer verdi. Zelenski, Herson yönüne başlatılan saldırıdan sadece birkaç saat sonra Kırımı geri alma sözü vermişti. Hersonun geri alınması işgal altındaki diğer şehirler için de umudu artıracak. Ayrıca kentin alınması Zelenskinin işaret ettiği Kırım yolunun da açılmasını da sağlayacak. Bu nedenle Herson Kırımın anahtarı olarak da nitelendiriliyor. Ukrayna bir an önce bu bölgeyi geri alarak Kırım yolunu açmak için mücadele ediyor. Zira askeri uzmanlar kış aylarında ilerlemenin daha da zorlaşacağı yorumunda bulunuyor.
Ukrayna savaşında kilit bölge el değiştirdi: Rusya'dan 'intikam' saldırısı
200 günü geride bırakan savaşta inisiyatif Ukrayna güçlerine geçmiş durumda. Taarruza geçen Ukrayna Rusya'nın saldırısı ile sarsıldı. İşte Rusya Ukrayna savaşındaki son durum...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.