Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem İki kişiden biri AK Parti diyor

İki kişiden biri AK Parti diyor

Ayfer Mallı Yeni Şafak
İki kişiden biri AK Parti diyor

MAK Danışmanlık, 1-5 Aralık tarihlerinde 17 il ve 161 ilçede 10 bin 800 kişi ile yüzyüze görüşmelerde yaptığı, ‘yarın seçim olsa kime oy verirdiniz’ başlığı altında çeşitli sorular yönelterek yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı.
Kars, Siirt, Bayburt, Adıyaman, Elazığ, Sivas, Karaman, Yozgat, Amasya, Kırıkkale, Isparta, Osmaniye, Kırklareli, Bilecik, Karabük, Kütahya, Niğde’de yapılan anket sonuçlarında vatandaşın yüzde 50’si AK Parti’ye, yüzde 25,1’i CHP’ye, yüzde 15’i MHP’ye yüzde 4,5’i BDP-HDP’ye, yüzde 2,2 BBP’ye, yüzde 1,7’si Saadet Partisi’ne oyunu vereceğini açıkladı.
KOMPLOLAR TUTMADI
Muhalefet tarafından kafalarda karışıklığa sebep olacak ciddi ithamlara rağmen çözüm sürecinin toplumda olumlu karşılık bulduğu görüldü. ‘Hükümetin çözüm sürecini destekliyor musunuz?’ sorusuna vatandaşın yüzde 65’i ‘evet’ yanıtını verdi.
İHTİYAÇ VARDI GÜZEL OLDU
Yapımı sürecinde hiçbir tartışma yokken kapısına Cumhurbaşkanlığı Forsu’nun takılmasıyla tartışmalarda odak haline getirilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili vatandaşın yüzde 58,6’sı ‘ihtiyaç vardı, güzel oldu’ şeklinde cevapladı.

Abone Ol Google News
Belediyelerde yetki kargaşası sona erecek
Gündem

Belediyelerde yetki kargaşası sona erecek

Yerel yönetimlerde devrim niteliğinde değişiklikler getirecek reform çalışmada sona gelindi. 7 başlıktan oluşan taslağa göre, yatay mimariden taviz verilmeyecek. Parsel bazlı tadilata son verilecek. İl ve ilçe belediyeler arasındaki yetki kargaşası giderilecek.
Bakan Selçuk'tan 'sınav erteleme' sorusuna yanıt: Ne gerekiyorsa onu yapacağız
Gündem

Bakan Selçuk'tan 'sınav erteleme' sorusuna yanıt: Ne gerekiyorsa onu yapacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir canlı yayında, koronavirüs salgını nedeniyle yürürlüğe sokulan yeni tedbirlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Lise öğrencilerin sınavlarına ilişkin açıklama yapan Bakan Selçuk, "Ben 'Her şeyi boş verin.' diyerek hoş görülmekten yana mı olmalıyım? Salgın var, olağanüstü bir durum var, bir, iki, üç sınav değil, bir sınav olsun bakış açısındayım. Tamamen boş verdiğimizde canlı dersler kapandığında ya da sınavlar olmadığında çocukların yüzde 90 civarı her şeyi bırakıyor." ifadelerini kullandı. Bakan Selçuk, sınavların belirlenenden daha sonraki bir tarihe ertelenip ertelenmeyeceğine ilişkin soruya ise, "Bilim Kurulu'nun öneri paketi yeniden karşımıza çıkacak. Çıkan tablolara ve veriye bakarak böyle bir şey gerekiyorsa böyle bir şeyi tabii ki yaparız. 'Önce sağlık' deyip de bunun gereğini yapmamak olabilir mi? Tabii ki yapacağız." diyerek yanıt verdi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Kanal İstanbul'la ilgili Yeni Şafak'a konuştu: İstanbul'u koruma projesidir
Gündem

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Kanal İstanbul'la ilgili Yeni Şafak'a konuştu: İstanbul'u koruma projesidir

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul’u “Cumhuriyet tarihinin en büyük şehircilik projesi” diye niteledi: Kanal İstanbul özgürlük projesidir. Koruma, kurtarma projesidir. Boğazımızı güvenlik çemberine alacak. Kanal İstanbul, Türkiye’yi dünyanın merkezi yapacak.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.