|

İsveç'teki skandal olaya İletişim Başkanı Altun'dan tepki: En güçlü şekilde kınıyoruz

NATO'ya üye olma şartları arasına Türkiye'nin terör örgütleriyle mücadele şartı koyduğu İsveç'te terör örgütü PKK sempatizanları eylem yaptı. İsveç'in başkenti Stockholm'da terör örgütü PKK sempatizanları belediye binasının karşısına kurdukları mekanizma ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maketini astılar. Skandal olaya siyasi isimlerden tepkiler art arda geldi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "İsveç'te terör örgütü PKK'nın üyeleri tarafından Türkiye'nin ve demokratik olarak seçilmiş Cumhurbaşkanı'nın hedef alınmasını en güçlü şekilde kınıyoruz" dedi.

17:28 - 12/01/2023 Perşembe
Güncelleme: 17:47 - 12/01/2023 Perşembe
Yeni Şafak
Fahrettin Altun

Fahrettin Altun

Türkiye'nin, NATO üyeliği için terör örgütleriyle mücadele şartı koyduğu İsveç'te terör örgütü sempatizanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maketini astılar. İsveç'in başkenti Stockholm'da belediye binası karşısına kurdukları mekanizma ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tersten asan terör örgütü PKK sempatizanlarına tepkiler gecikmedi.'GEREKLİ ADIMLAR ATILMALI'

İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "İsveç'te terör örgütü PKK'nın üyeleri tarafından Türkiye'nin ve demokratik olarak seçilmiş Cumhurbaşkanı'nın hedef alınmasını en güçlü şekilde kınıyoruz. İsveç makamlarını daha fazla gecikmeden terör örgütlerine karşı gerekli adımları atmaya çağırıyoruz."

#İSVEÇ
#ERDOĞAN
1 yıl önce
default-profile-img