Gündem Keltepe "Şehitler Tepesi" oldu

Keltepe "Şehitler Tepesi" oldu

Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde 9 askerin şehit olduğu, 12 askerin ise yaralandığı çatışmanın ardından ele geçirilen "Keltepe"nin adı "Şehitler Tepesi" olarak değiştirildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Keltepe Şehitler Tepesi oldu
Mehmetçiğin Zeytin Dalı Kapsamında Afrin'e doğru meskul mahaldeki ilerleyişi sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu güçlerinin 1 Mart günü gerçekleştirdiği Raco bölgesindeki operasyonda çıkan çatışmada 9 asker şehit oldu, 12 asker yaralandı.

Bölgenin teröristlerden temizlenmesinin ardından ele geçirilen 1083 rakımlı "Keltepe"ye çıkan askerler, saldırının yapıldığı yere Türk bayrağı asarak, tepenin adını da "Şehitler Tepesi" olarak değiştirdi.

Yeni Şafak, Keltepe’de 8 askerin şehit olduğu saldırının ardından komutanların sergilediği fedakarlık ve kahramanlığın ayrıntılarını dün manşetine taşımıştı.

  • 100 askerin mühimmatı bitince son şarjörü takan Bölük Komutanı Yüzbaşı H.Ş. karargaha, “Komutanım bu son mühimmat. Şerefsizlerin kurşunlarıyla değil Hava Kuvvetleri’nin bombalarıyla şehit olalım. Vurun bizi” dedi. Risk alan jetler, 500 kişilik PKK’lı grubu püskürttü.

Komutanım bu son mühimmat
DÜNYA
Komutanım bu son mühimmat

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.