Gündem Miçotakis iplerin kimin elinde olduğunu itiraf etti Türkiye sadece bizi karşısına almadı

Miçotakis iplerin kimin elinde olduğunu itiraf etti: 'Türkiye sadece bizi karşısına almadı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Dedeağaç ve adalara asker yığılması ile ilgili uyarılarına cevap veren Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türkiye'nin sadece Yunanistan'ı değil, Avrupa ve NATO'yu da karşısına aldığını ileri sürdü.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Miçotakis iplerin kimin elinde olduğunu itiraf etti: Türkiye sadece bizi karşısına almadı
Yunanistan Başbakanı Miçotakis

Bu yılın ortalarına kadar ilişkilerin yolunda seyrettiği Ankara-Atina hattında tansiyon her geçen gün artıyor. Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilim, ABD'ye ait zırhlı araç ve tankların Türkiye'nin çok yakınındaki adalara çıkarılmasıyla farklı bir boyut kazanırken, bu gelişme sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ankara tarafından Yunanistan'a yöneltilen sert sözlere Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten dikkat çeken bir cevap geldi.

ABD'li sözcüden pişkin açıklama: Yunanistan'a asker yığınağı yapmak tartışılamazmış
DÜNYA
ABD'li sözcüden pişkin açıklama: Yunanistan'a asker yığınağı yapmak tartışılamazmış

"KENDİMİZE GÜVENİYORUZ"

Miçotakis, "Uluslararası hukukun gücü, silahlı kuvvetlerimizin uyanıklığı ve müttefiklerimizin desteğiyle pozisyonumuz net ve kendimize güvenimiz tam" dedi.

Yunanistan'ın kırmızı çizgilerini açıkça söylediklerini belirten Miçotakis, "Ateşli sözler yerine, nihayet barışçıl eylemleri ve anlamlı diyalog yolunun seçilmesi çok önemlidir" ifadelerini kullandı.

"NATO VE AVRUPA'YLA DA MÜCADELE İÇİNDELER"

Kabine toplantısında konuşan Miçotakis, son olarak, "Karşı taraf, yalanlarını ve tehditlerini monoton bir şekilde sürdürebilir ancak bu oyunda tek başına. Sadece Yunanistan'a karşı çıkmıyorlar; bütünüyle Avrupa ve NATO'daki müttefiklerimizle de mücadele içindeler" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a sert tepki: Kendinize gelin
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a sert tepki: Kendinize gelin

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.