Gündem Referandum 16 Nisanda

Referandum 16 Nisan'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın referandumu onaylamasının ardından Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, halk oylamasının 16 Nisan'da yapılacağını açıkladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa değişiklik teklifini onayladı. "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini" içeren 6771 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, halkoyuna sunulmak üzere yayımlanması için Başbakanlığa gönderildi.

Anayasa değişiklik teklifi, geçtiğimiz haftalarda Meclis'te onaylanarak Cumhurbaşkanlığı'na gönderilmişti.

"Son söz milletimizindir"
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Hayırlı olsun. Son söz milletimizindir. Referandum muhtemelen 16 Nisan'da olacak" dedi.

Kurtulmuş'un açıklamaları şöyle:
"Cumhurbaşkanı'nın anayasa değişikliğine ilişkin kanunu onaylaması) Türkiye'de inşallah 16 Nisan'da olacağı hesaplanan halk oylaması ile birlikte egemenlik tam manasıyla kayıtsız şartsız milletin olacaktır. Millet bu süreçte görüşünü, kararını, reyini ortaya koyacaktır. Ümit ederim ki bu seçim kampanyası, aynı şekilde Türkiye demokrasisinin olgunluğuna yakışır bir şekilde sürdürülecektir. 'Evet' diyenler, 'hayır' diyenler, herkes görüşlerini ortaya koyacak. Herkes açık seçim kampanyasının parçası, tarafı olacak."


Erdoğan anayasa değişiklik teklifini onayladı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.