Gündem Şehit düşmeden bir gün önce yazdı Suriyede ne işimiz var diyenlerden olmayın

Şehit düşmeden bir gün önce yazdı: 'Suriye'de ne işimiz var' diyenlerden olmayın

İdlib'de Esed rejimi tarafından düzenlenen hain saldırılarda şehit olan askerlerimizden Tekirdağlı Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara'nın abisine yazdığı mesaj, herkese ders olacak nitelikteydi. Mesajda helallik isteyen kahraman şehidimiz Kara, "Sizden ricam sakın 'Suriye'de ne işimiz var' diyenlerden olmayın. Gittim gördüm, tam da olmamız gereken yerdeyiz. Yedi düvel bir olmuş, rejimi, Rusyası... Dua edin yeter, selametle" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Şehit Onbaşı Nihat Kara
Şehit Onbaşı Nihat Kara

İdlib’de rejim kuvvetlerince Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına yönelik gerçekleştirilen alçak hava saldırısı sonrasında 33 tane kahraman askerimiz şehit oldu. Şehitlerimizden biri Tekirdağ'lı Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara'ydı.

Kara'nın şehit olmadan önce abisine yazdığı mesaj yürekleri burktu. Şehit Onbaşı Kara'nın mesajında, "Abi biz İdlib'e gidiyoruz, orada şebeke arama yapacak kadar bile yok. Hakkınızı helal edin, sizleri seviyorum. Sizden ricam sakın 'Suriye'de ne işimiz var' diyenlerden olmayın. Gittim gördüm, tam da olmamız gereken yerdeyiz. Yedi düvel bir olmuş, rejimi, Rusyası... Dua edin yeter, selametle." ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

Geçen sene gazi olmuştu

Kahraman şehitlerimizden vatan savunması yapan Tekirdağlı Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara (25) 2018 yılında uzmanlık sınavını kazandıktan sonra Kuzey Irak'ta yaralanarak gazi olmuştu. İki gün önce gönüllü olarak İdlib'e giden Kara, gazilik makamından sonra şehitlik makamına ulaştı.

Şehit Nihat Kara'nın annesi.

Kahraman Mehmetçik rejim güçlerine ait helikopteri böyle vurdu
OYNAT 00:00
Kahraman Mehmetçik rejim güçlerine ait helikopteri böyle vurdu
Kahraman Mehmetçik İdlib'de, kendilerini ateş altına alan rejim helikopterini tam isabetle vurdu. Ortaya çıkan görüntülerde bölgede görev yapan askerler, başarılı atış sonrasında silah arkadaşlarını tebrik ediyor ve 'sığınaklara girin' uyarısı yapılıyor.

Türkiye'den Rusya'ya verilen 3 mesaj: Rus heyet Türkiye'den ayrılacak
GÜNDEM
Türkiye'den Rusya'ya verilen 3 mesaj: Rus heyet Türkiye'den ayrılacak

Kahraman şehitlerin hikayeleri yürek burkuyor
GÜNDEM
Kahraman şehitlerin hikayeleri yürek burkuyor

43 yıl önce babası şimdi de oğlu şehit oldu
GÜNDEM
43 yıl önce babası şimdi de oğlu şehit oldu
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.