Hayat İlk Türk oldu Dünyaca ünlü doktor Mehmet Özün adı Hollywood Şöhretler Yoluna yazılacak

İlk Türk oldu: Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz'ün adı Hollywood Şöhretler Yolu’na yazılacak

ABD'deki Hollywood Şöhret Yolu 2021 yıldızları, Hollywood Walk of Fame Başkanı Ellen K. ve Hollywood Ticaret Odası Başkanı ve Ceo'su Rana Ghadban tarafından açıklandı. Dünyaca ünlü kalp cerrahı ve televizyon programı sunucusu Dr. Mehmet Öz, Şöhretler Yolu'na adı yazılacak ilk Türk oldu.

Haber Merkezi DHA
Dr. Mehmet Öz
Dr. Mehmet Öz

ABD'deki Hollywood Walk of Fame - Hollywood Şöhret Yolu 2021 yıldızları, Hollywood Walk of Fame Başkanı Ellen K. ve Hollywood Ticaret Odası Başkanı ve Ceo'su Rana Ghadban tarafından açıklandı. Şöhret Yolu listesine ilk kez bir Türk'ün adı da yer alacak. Dünyaca ünlü kalp cerrahı ve televizyon programı sunucusu Dr. Mehmet Öz, her yıl 10 milyon ziyaretçinin akınına uğrayan bulvardaki Şöhretler Yolu'na adı yazılacak ilk Türk oldu.

Ünlü cerrah Mehmet Öz, ABD'lilere koronadan korunmak için Türk tipi el yıkamayı öğretti
DÜNYA
Ünlü cerrah Mehmet Öz, ABD'lilere koronadan korunmak için Türk tipi el yıkamayı öğretti

Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz koronavirüs önlem listesi yayınladı
HAYAT
Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz koronavirüs önlem listesi yayınladı

İlk kez bir Türk'ün adı yer alacak

Dr. Öz’ün ismi, Hollywood Walk of Fame Başkanı Ellen K. ve Hollywood Ticaret Odası Başkanı ve CEO'su Rana Ghadban tarafından açıklanan listede yer aldı. Sinema, Televizyon, Tiyatro/Canlı Performans, Radyo ve Söz/Müzik kategorilerinde yıldız ile onurlandırılacak isimler binlerce aday arasından seçildi.

Mehmet Öz Amerikalılara 'Türk tipi el yıkama' dersi verdi
OYNAT 00:48
Mehmet Öz Amerikalılara 'Türk tipi el yıkama' dersi verdi
Dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz, milyonlarca insanın seyrettiği prime time programı 'The Tonight Show starring Jimmy Fallon'da ABD'lilere koronavirüs salgınını önlemek adına Türk tipi el yıkamayı öğretti.


2021 yılında yer alacak isimler şöyle:
  • Sinema kategorisinde Şöhretler Yolu’nda yıldızı yer alacak isimler arasında Josh Brolin, Don Cheadle, Benedict Cumberbatch, Zac Efron, Giancarlo Giannini, Shia LaBeouf, Jimmy Smits, Naomi Watts, Ali McGraw ve Ryan O’Neal yer alıyor. Televizyon kategorisinde Dr. Mehmet Öz ile birlikte yer alan ünlüler arasında ise Nick Cannon, Courteney Cox, Marla Gibbs, Jenifer Lewis, Laura Linney, Yargıç Greg Mathis, Dr.Mehmet Oz, Sarah Paulson, Peter Roth ve Christian Slater bulunuyor.

Şöhret Yolu 62 sene önce açıldı

Güney Kaliforniyalı sanatçı Oliver Weissmuller tarafından tasarlan Hollywood Walk of Fame- Hollywood Şöhret Yolu, 1958 yılında Hollywood Bulvarı ve Vine Street arasında uzanan, ünlü kişilerin ve dizilerin yıldızlarının bulunduğu bir yürüyüş yoludur. 2000’den fazla ünlünü yıldızın ismi yer alıyor.

Dr. Mehmet Öz'ün acı günü
HAYAT
Dr. Mehmet Öz'ün acı günü

Ünlü doktor Mehmet Öz’ün babası son yolculuğuna uğurlandı
HAYAT
Ünlü doktor Mehmet Öz’ün babası son yolculuğuna uğurlandı

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.