Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Hayat Osmanlı ve Anadolu dizileri milli şuuru canlandırdı Atalarımızı diziden öğreniyoruz

Osmanlı ve Anadolu dizileri milli şuuru canlandırdı: Atalarımızı diziden öğreniyoruz​

Osmanlı ve Anadolu dizileri milli şuuru canlandırdı: Atalarımızı diziden öğreniyoruz

Türklerin Anadolu topraklarına gelişi ve Osmanlı’nın 600 yıllık imparatorluk serüvenini konu alan diziler halktan yoğun ilgi görüyor. Halkın yüzde 51.7’si tarih içerikli dizilerle milli şuur inşa edildiğini düşünüyor. Çoğunluk ise dizileri tarihi ve atalarını öğrenmek için izlediğini söylüyor.

Haber Merkezi İHA
Osmanlı ve Anadolu dizileri milli şuuru canlandırdı: Atalarımızı diziden öğreniyoruz​
Kuruluş Osman

Araştırma Şirketi Areda Survey, Aralık ayı Sosyometre araştırmasında Türk halkının tarihi dizilere merakını masaya yatırdı. Katılımcıların yüzde 48.6'sı Payitaht Abdülhamit, Uyanış Selçuklu, Kuruluş Osman, Diriliş Ertuğrul ve Muhteşem Yüzyıl gibi dizileri izlediğini ifade ederken, yüzde 51.7'si ilgili dizilerin milli şuur inşa ettiğini söyledi. Araştırmada yer alan, ‘tarihi dizileri niçin izliyorsunuz' sorusuna yüzde 49.9 ile ‘tarihimizi, atalarımızı öğrenmek için' yanıtı verilmesi dikkat çekti.

KATILIMCILARIN YÜZDE 48'İ DİZİLERİ İZLİYOR

Türk halkının Anadolu topraklarına gelişi ve Osmanlı'nın 600 yıllık imparatorluk serüvenini konu alan diziler kamuoyunun beğenisini topluyor. Araştırma Şirketi Areda Survey'in 2 bin 360 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği Aralık ayı Sosyometre araştırmasına göre, Türk halkının yüzde 51.7'si Payitaht Abdülhamit, Uyanış Selçuklu, Kuruluş Osman, Diriliş Ertuğrul ve Muhteşem Yüzyıl gibi tarih içerikli dizilerle milli şuur inşa edildiğini söylüyor. Katılımcıların yüzde 48.6'sı tarihi dizileri izlediğini ifade ederken, katılımcıların yüzde 49.9'u dizileri tarihi ve atalarını öğrenmek için izlediğini ifade ediyor.

Diriliş Ertuğrul'un Urduca YouTube kanalı rekora gidiyor
HAYAT
Diriliş Ertuğrul'un Urduca YouTube kanalı rekora gidiyor

2 BİN 360 KİŞİ KATILDI

Araştırma şirketi Areda Survey'in toplumsal olaylara ışık tuttuğu Sosyometre araştırması 3-7 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirildi. Kantitatif araştırma yöntemlerinden CAWI ile gerçekleştirilen araştırmaya 2 bin 360 kişi katıldı. Araştırmaya katılanların yüzde 50,2'si kadınlardan oluşurken, eğitim durumunu lisans olarak belirtilen katılımcıların oranı yüzde 18,7 oldu.

Cüneyt Arkın'ın Kuruluş Osman'da oynadığı Aksaçlı kimdir?
FOTOĞRAF 9
Title
Usta oyuncular Cüneyt Arkın ve Tamer Yiğit'in rol aldığı Kuruluş Osman 39. yeni bölümüyle bir kez daha reyting rekorları kırdı. .
Title
Kuruluş Osman'ın yeni bölümünde Ertuğrul Bey, Aksaçlı'yı ziyaret etti ve beylik namzetinin Osman Bey olduğunu açıkladı..
Title
Kuruluş Osman dizisinde Cüneyt Arkın hangi karaktere hayat veriyor sorusu merak içerisinde araştırma konusu olmaya devam ediyor.
Title
efsane isimlerinden olan Cüneyt Arkın, Kuruluş Osman dizisinde Aksakallıların reisi Aksaçlı'ya hayat vermekte.
Title
Her hafta diziyi sıkı takip eden izleyicide büyük merak uyandıran Aksaçlı karakteri en çok aranan isimlerden birisi olmuştur. Bu önemli karakterin gerçek hayatta olup olmadığı merak ediliyor?
Title
Peki, Cüneyt Arkın'ın Kuruluş Osman'da oynadığı Aksaçlı kimdir?
Title
Aksakallılar ya da Aksaçlılar, İhtiyarlar heyeti gibi isimlerle duyduğumuz Türklerin en eski teşkilatıdır.
Title
Türklerin kaderine yön vermeye çalıştığı söylenen ‘Ak sakallılar’ veya ‘Börü Budun’ olarak biliniyor.
Title
Cüneyt Arkın'ın Kuruluş Osman'da oynadığı Aksaçlı kimdir?
ATV ekranında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin kadrosunda yer alan isimlerden biri de Yeşilçam'ın usta isimlerinden Cüneyt Arkın. Efsane isim Cüneyt Arkın'ın dizide canlandırdığı Aksaçlı'nın kim olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, Cüneyt Arkın'ın Kuruluş Osman'da oynadığı Aksaçlı kimdir?


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.