Koronavirüs Vakalar patladı yetkililer harekete geçti New Yorkta aşı zorunluluğu

Vakalar patladı yetkililer harekete geçti: New York'ta aşı zorunluluğu

ABD'nin New York eyaletinde çalışanlara, 6 Eylül’e kadar koronavirüs aşısı olmaları ya da her hafta test yaptırmaları zorunluluğu getirildi.

Haber Merkezi AA
Vakalar patladı yetkililer harekete geçti: New Yorkta aşı zorunluluğu
Arşiv

New York Valisi Andrew Cuomo, yaptığı duyuruda, eyalet genelindeki yaklaşık 250 bin çalışana, Kovid-19 vakalarında görülen artışları önlemek için aşı veya haftalık test zorunluluğunu getirmeye mecbur olduklarını belirtti.Cuomo, devlet hastanelerindeki sağlık çalışanlarının ise aşı olma dışında başka seçeneği bulunmadığını kaydederek, öte yandan özel sektördeki işverenlere çalışanlarını ve de müşterilerini aşılamaya teşvik etmeleri konusunda çağrıda bulundu.

340 bin çalışan aşılanacak

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio da 26 Temmuz’da yaptığı açıklamada, şehirdeki öğretmenler ve polisler da dahil belediyeye bağlı 340 bin çalışana 13 Eylül'e kadar aşılanmaları, aşılanmayanlar için her hafta test yaptırmaları şartı getirdiklerini duyurmuştu.

  • ABD Başkanı Joe Biden’ın da ülke genelinde federal hükümete bağlı çalışanlara yönelik benzeri bir uygulama üzerinde çalıştığı ve söz konusu planı bugün açıklayabileceği kaydediliyor.

Restoran işletmecilerinden 1 Eylül çağrısı: İki doz aşı yaptıranlar girebilsin
EKONOMİ
Restoran işletmecilerinden 1 Eylül çağrısı: İki doz aşı yaptıranlar girebilsin

Zorunlu aşıyı protesto eden Fransızlar belediye binasını yağmaladı
DÜNYA
Zorunlu aşıyı protesto eden Fransızlar belediye binasını yağmaladı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.