KÜLTÜR SANAT

Alaeddin Yavaşça 70. sanat yılını kutluyor

70. Sanat yılını kutlayan bir usta. Ünlü bestekar Alaeddin Yavaşça 70. sanat yılını, 27 Ekim 2013 Pazar akşamı CRR Konser Salonu''nda kutlayacak.

yenisafak.com.tr / kültür sanat Yeni Şafak
1943 yılında başlayan sanat hayatında Dr. Subhi Ezgi, Zeki Arif Ataergin, Sadettin Kaynak, Münir Nurettin Selçuk ve dönemin birçok önemli isminden faydalanan Yavaşça, çeşitli formlarda 652 besteye imza attı. Şefliğini Yeşim Altınel Çoban''ın, solistliğini Dr. Adnan Çoban''ın yaptığı ve kendisinin konuk olarak katılacağı konseri, Yavaşça'nın öğrencisi Türk sanat müziğinin genç sanatçısı Onur Akay Twitter adresinden duyurdu.

Akay, "Türk müziğinde ''meşk zinciri''nin son temsilcilerinden ve hocam olmasından şeref duyduğum, devlet sanatçısı Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça 70. sanat yılını, 27 Ekim 2013 Pazar akşamı CRR Konser Salonu''nda özel bir konserle kutluyor. Alaeddin Yavaşça ile tarihi anları kaçırmayın" dedi.

Yer: CRR Konser Salonu

Tarih: 27 Ekim Pazar

Saat: 20:00

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.