|

Dee Dee Bridgewater, İstanbula geliyor

Caz müziğin yaşayan seslerinden Dee Dee Bridgewater, ''Good Music In Town'' konserleri kapsamında 21 Kasım''da İstanbullu caz tutkunlarıyla Zorlu Center PSM''de buluşacak.

yenisafak.com.tr / kültür sanat
00:00 - 27/10/2014 Pazartesi
Güncelleme: 13:17 - 27/10/2014 Pazartesi
Yeni Şafak
Dee Dee Bridgewater, İstanbula geliyor
Dee Dee Bridgewater, İstanbula geliyor

Bugüne kadar 3 kez Grammy ödülünün sahibi olan ve bu ödüllerden ikisini Ella Fitzgerald onuruna hazırladığı ''Dear Ella'' albümü ile kazanan Bridgewater, sanatın farklı alanlarında gösterdiği başarılı performanslarla da büyük başarılar elde etmiş bir sanatçı. Dizzy Gillespie, Sonny Rollins, Dexter Gordon ve Max Roach gibi caz müziğin önemli sesleriyle birlikte unutulmaz çalışmalara imza atması ile biliniyor. 1974'te The Wiz Müzikali'ndeki''Glinda'' rolüyle aday gösterildiği Tony Ödülü'nün de sahibi. Bugün hala müzikal tiyatro alanındaki çalışmalarını sürdüren Dee Dee Bridgewater, New York''taki Little Schubert Tiyatrosu''nda sahnelenmekte olan ''Lady Day'' müzikalinde Billy Holiday rolü ile başrol oynuyor.

Müzik kariyerinin yanı sıra dünya çapında destek verdiği sosyal projelerle de adından söz ettiren sanatçı, aynı zamanda Birleşmiş Milletler''in Yemek ve Tarım Organizasyonu''nun dünyadaki ilk elçisi.

Cazseverlerin merakla beklediği, Dee Dee Bridgewater''ın müzik kariyerinin de bir özetini sunan 21 Kasım İstanbul konserinin biletleri Biletix''te...

10 yıl önce