|

Mehmet Selim Bağlı kimdir?

Mehmet Selim Bağlı, 1975 yılında dünyaya geldi. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitiren Bağlı, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Ekonomisi bölümünde ise yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Bağlı, Ocak 2000-2007 döneminde Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu’nda, Denetçi Yardımcısı ve Denetçi olarak görev yaptı. Mehmet Selim Bağlı, 24 Nisan 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak atandı. Peki Mehmet Selim Bağlı kimdir nereli, hangi görevlerde bulundu? İşte Mehmet Selim Bağlı’nın hayatı ve biyografisi.

16:37 - 31/05/2023 Çarşamba
Yeni Şafak
Mehmet Selim Bağlı hayatı, biyografisi
Mehmet Selim Bağlı hayatı, biyografisi

Mehmet Selim Bağlı’nın kim olduğun vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında. Peki, Mehmet Selim Bağlı kimdir, hangi görevlerde yer aldı?

Mehmet Selim Bağlı kimdir?

Mehmet Selim Bağlı, 1975 yılında Şanlıurfa’ da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitiren Bağlı, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Ekonomisi bölümünde ise yüksek lisans ve doktorasını tamamladı.

1999 yılında Maliye Bakanlığı, Devlet Muhasebe Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Bağlı, Ocak 2000-2007 döneminde Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu’nda, Denetçi Yardımcısı ve Denetçi olarak görev yaptı.

2007 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İç Denetçi olarak çalışmaya başlayan Bağlı, 24 Nisan 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak atandı. Evli, üç çocuk babası olan Bağlı, iyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

#Mehmet Selim Bağlı
#Mehmet Selim Bağlı hayatı
#Mehmet Selim Bağlı biyografisi
1 yıl önce