Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Spor Hakem rezaleti Avni Yıldırım masada kaybetti

Hakem rezaleti: Avni Yıldırım masada kaybetti

Türk boksör Avni Yıldırım, WBC süper orta sıklet dünya şampiyonluk maçında ABD'li Anthony Dirrell'e skandal hakem kararıyla mağlup oldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Hakem rezaleti: Avni Yıldırım masada kaybetti
Avni Yıldırım ile Dirrel, unvan maçı öncesinde birbirlerine meydan okumuşlardı.

Avni Yıldırım, Dünya Boks Konseyi (WBC) süper orta sıklet dünya şampiyonluk maçında ABD'li Anthony Dirrell ile karşılaştı. Mücadelenin 10. raundunda Dirrell'de yaşanan kaş açılması nedeniyle müsabaka doktor tarafından durduruldu ve maça devam edilmemesi yönünde karar verildi.

Herkes Avni Yıldırım'ın kazanmasını beklerken, hakem kaş açılmasını darbelerle değil kazayla gerçekleştiğini belirtti ve puanlama ile maçın galibi Dirrel olarak ilan edildi.


Avni Yıldırım'ın skandal karara tepkisi ekrana yansıdı.
Avni Yıldırım'ın skandal karara tepkisi ekrana yansıdı.

"Harcadılar bizi"

Hakem rezaletine isyan eden Avni Yıldırım, "Amerikan oyunları harcadılar bizi" diyerek ringde tepkisini dile getirdi. Yıldırım ayrıca ringde tekbir de getirdi.

Mücadeleyi anlatan Bilgehan Demir ise "Yer ABD, rakip Amerikalı, hakemler Amerikalı, yazıklar olsun" ifadeleriyle hakem skandalına tepki gösterdi.

Hakem rezaleti: Avni Yıldırım masada kaybetti
OYNAT
Hakem rezaleti: Avni Yıldırım masada kaybetti
Avni Yıldırım, Dünya Boks Konseyi (WBC) süper orta sıklet dünya şampiyonluk maçında ABD'li Anthony Dirrell ile karşılaştı. Mücadelenin 10 raundunda Dirrell'de yaşanan kaş açılması nedeniyle müsabaka doktor tarafından durduruldu ve maça devam edilmemesi yönünde karar verildi. Herkes Avni Yıldırım'ın kazanmasını beklerken, hakem kaş açılmasını darbelerle değil, kazayla gerçekleştiğini belirtti ve puanlama ile maçın galibi Dirrel olarak ilan edildi.Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.