|

İrlanda efsanesi Robbie Keane futbola veda etti

İrlandalı golcü futbolcu Robbie Keane, aktif kariyerine son verdiğini duyurdu. Keane, "Güzel geçen 23 yıldan sonra profesyonel futbolculuk kariyerime resmi olarak son veriyorum. Hayatımda bir dönem sona ererken yeni bir macera başlıyor" diyerek yeni işini de duyurdu.

Yeni Şafak
16:45 - 28/11/2018 Çarşamba
Güncelleme: 16:57 - 28/11/2018 Çarşamba
AA
Robbie Keane, İrlanda Milli Takımı'nda 146 kez görev yaptı ve 68 gol kaydetti.
Robbie Keane, İrlanda Milli Takımı'nda 146 kez görev yaptı ve 68 gol kaydetti.

İrlanda'nın efsane oyuncusu Robbie Keane futbol kariyerine son verdi. Son olarak Hindistan Ligi takımlarından Kolkata'da forma giyen yıldız isim, yeni işini de duyurdu. "Hayatımda bir dönem sona ererken yeni bir macera başlıyor" diyen Keane, İrlanda Milli Takımı'nın yardımcı antrenörü olacak.

Kulüp kariyeri

  • İngiltere'de Tottenham, Leeds United, Liverpool, West Ham United, İskoçya'da Celtic, İtalya'da Inter, ABD'de Los Angeles Galaxy ve son olarak Hindistan'da Atletico de Kolkata gibi takımlarda oynayan Keane, kulüp kariyerinde çıktığı 737 maçta 325 gol attı.
Milli Takım kariyeri
  • Keane, teknik direktör Mick McCarthy'nin yardımcılığını üstleneceği İrlanda Milli Takımı'nda ise 146 kez görev yaptı ve 68 gol kaydetti. Robbie Keane, milli takımın en golcü ve en çok forma giyen oyuncusu konumunda bulunuyor.


#Futbol
#İrlanda
#Robbie Keane
6 yıl önce