|

İspanya ne dedi?

İspanyol basını, Beşiktaş'ın yeni transferi Guti'nin Atatürk Havalimanı'nda çok sayıda taraftar tarafından karşılanmasına geniş yer ayırırken, "Guti, Türk topraklarında şimdiden kendini yıldız hissediyor" diye yazdı.

00:00 - 27/07/2010 Salı
Güncelleme: 14:12 - 27/07/2010 Salı
Yeni Şafak
İspanya ne dedi?
İspanya ne dedi?

AS gazetesi, yönetmenliğini Vicente Aranda'nın yaptığı ve başrolünde Ana Belen'in oynadığı 1994 yapımı "Türk Tutkusu" adlı filmine atıfta bulunarak, "Guti, İstanbul'a gelişinde Türk tutkusunu ateşledi" yorumunu yaptı. Beşiktaş taraftarının İspanyol futbolcuyu, "bir idol" gibi karşıladığını vurgulayan AS, "Türkiye'de Guti çılgınlığı yaşandığını" kaydetti.


Marca gazetesi de, "Real Madrid'deki 15 yıllık kariyerini üzgün bir şekilde noktalayan Guti'nin yüzünün İstanbul'da hemen gülmeye başladığını" belirtti.


Diğer İspanyol gazetelerinden Sport "Guti, tam bir kurtarıcı gibi karşılanıyor", El Pais "Beşiktaş, Guti'yi heyecanla karşılıyor", ABC ise "Guti'ye İstanbul'da kalabalık ve gösterişli karşılama" başlıklarını haberlerinde kullandı.


"TÜRK TUTKUSU"

AS gazetesinin atıfta bulunduğu ve orijinal adı "La Passion Turca" olan İspanya, Fransa, Türkiye yapımı "Türk Tutkusu"nun konusu şöyle:


"Aile geleneklerine göre eğitilen Desideria, yörenin zenginlerinden Ramiro ile evlenmesine karşılık mutsuz ve tekdüze bir yaşam sürer. Genç kadın, arkadaşlarıyla birlikte tatil yapmak üzere, İspanya'dan Türkiye'ye gelir ve grubun rehberliğini yapan Türk genci Yaman'a aşık olur."

14 yıl önce