|
Spor

Şampiyona ödeyecek paraları yok!

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) tarafından düzenlenen 2015 Copa America'da maddi sıkıntılar yaşanıyor. Konfederasyon yöneticisi Carlos Chavez şampiyon olacak takıma ödeme yapabilmek için en az 20 milyon dolara ihtiyaç duyduklarını vurguladı.

Yeni Şafak
13:43 . 24/06/2015 Çarşamba
AA

CONMEBOL yöneticisi Carlos Chavez, Şili'de devam eden Copa America'nın masraflarını karşılayabilmek amacıyla 10 milyon dolar ek kaynak kullanmak zorunda kaldıklarını söyledi. FIFA'da yaşanan rüşvet ve yolsuzluk skandalının yaşanan sıkıntılar da etkili olduğuna değinen Chavez, turnuvanın reklam haklarını elinde bulunduran Datisa adlı şirketin konfederasyonlarına 80 milyon dolar ödemesi gerektiğini belirtti.'35 miyon dolarını alabildik'

FIFA'ya açılan soruşturmalar nedeniyle söz konusu şirketin hesaplarının dondurulduğunu belirten Chavez, bu nedenle ödenmesi gereken miktarın sadece 35 milyon dolarını alabildiklerini vurguladı. Şampiyon olacak takıma ödeme yapabilmek için en az 20 milyon dolara ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Chavez, turnuvaya sponsorluk yapan firmalardan ödeme beklediklerini de ifade etti.

#copa america
#mali kriz
8 yıl önce
default-profile-img