TeknolojiGoogle iPhone X ile rekabet için indirim yaptı

Google iPhone X ile rekabet için indirim yaptı

Akıllı telefon sektörünün devleri arasında rekabet büyümeye başladı. Google yeni amiral gemisi Pixel 2 için iPhone X’un ön siparişlerinin verilmeye başladığı bu günlerde büyük bir indirim yaptı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Google'ın geçtiğimiz ay tanıttığı Pixel 2 isimli amiral gemisi.
Google'ın geçtiğimiz ay tanıttığı Pixel 2 isimli amiral gemisi.

Google’ın yeni amiral gemisi Pixel 2, iPhone X’dan sonra tanıtıldı ve daha önce satışa sunuldu ancak gölgesinde kalmaktan kurtulamadı. Google hatta tanıtım esnasında Apple’a sataşmaktan da geri kalmamıştı. Şimdi ise rekabeti başka bir şekilde devam ettiriyor.

Apple’ın yeni amiral gemisi ve herkes tarafından büyük bir merakla beklenilen iPhone X için ön sipariş talepleri alınmaya başlandı. Google’da bu takvimi değerlendirerek yeni akıllı telefonu Pixel 2’yi 100 dolar indirimli olarak satmaya başladı. İki teknoloji devi arasındaki rekabet tüketicileri sevindirecek gibi görünüyor.

REKLAM

Sol tarafta Google Pixel 2 ve sağ tarafta iPhone X görünüyor.

  • Pixel 2’nin 64GB’lık modeli ABD’de 650 dolara satılıyordu ancak bu hafta itibariyle aynı cihaza 550 dolara sahip olunabiliyor. Bu demek oluyor ki bir iPhone X fiyatına iki adet Pixel 2 satın alınabiliyor.

Google’ın yeni amiral gemisinin LG ekranlar nedeniyle bazı sorunları olduğu yönünde bilgiler mevcut. Grenli dokular, ekran yanması ve bulanık renkler gibi ekran kaynaklı şikayetler bulunuyor. Ancak bu şikayetlere rağmen Pixel 2 teknik özellikleri bakımından hala üst seviye bir akıllı telefon. Bu arada Google yeni akıllı telefonları için 2 yıllık garanti veriyor.

Galatasaray'da Ryan Donk çılgınlığı
Spor

Galatasaray'da Ryan Donk çılgınlığı

Galatasaray'ın Hollandalı futbolcusu Ryan Donk, Tudor'un gidişi Fatih Terim'in gelişiyle dikkati çeken bir performans sergiliyor. Son haftalarda Fernando'nun yokluğunda takımı adına önemli işler yapan futbolcu Kasımpaşa ile oynanan mücadelede de şık bir asiste imza attı.
Bafetimbi Gomis futbolseverleri korkuttu
Spor

Bafetimbi Gomis futbolseverleri korkuttu

Galatasaray'ın Fransız yıldızı Bafetimbi Gomis, Kasımpaşa maçında bayıldı. Sağlık görevlilerin hızla müdahale ettiği başarılı oyuncu, kendine geldikten sonra kulüp doktoru Yener İnce tarafından kenara alınmak istendi. Ancak Gomis, ısrarla sahada kalmak istedi ve tekrar oyuna dahil oldu.
'Vartolu' affetmedi: 50 bin lira istiyor
Hayat

'Vartolu' affetmedi: 50 bin lira istiyor

Show TV'de yayınlanan 'Çukur' adlı dizide “Vartolu” karakterine hayat veren ünlü oyuncu Erkan Kolçak Köstendil, 'Görünen Adam' dizisindeki fotoğrafının bazı dergilerde ve Youtube’da bir bankanın adıyla yayınlandığını iddia ederek, bankaya 50 bin liralık tazminat davası açtı.
'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak
Hayat

'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak

Kurtlar Vadisi'nde canlandırdığı "Memati" karakteriyle tanıtan Gürkan Uygun, Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin kadrosuna katıldı. Dizi için imajını değiştiren Gürkan Uygun'u görenler şaşırdı.
e-Devlet alt ve üst soy ağacı sorgulama girişi
Gündem

e-Devlet alt ve üst soy ağacı sorgulama girişi

e-Devlet soy ağacı sorgulama hizmeti yeniden açıldı. 8 milyon kişi soy ağacı sorgulaması yaptı. Alt üst soy ağacı sorgulamak isteyen kişiler turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra soy ağacı sorgulama yapabiliyor. Peki soy ağacı sorgulama nasıl yapılır? İşte e-Devlet soy ağacı sorgulama girişi ve detayları…