Teknoloji Google iPhoneu geride bıraktı

Google iPhone'u geride bıraktı

ABD’nin en hızlı büyüyen akıllı telefon üreticisi kim? Sorusuna birçok insan hiç düşünmeden Apple cevabını verebilir. Ancak şirketin ana vatanı olan ABD’de iPhone’un tahtı Google tarafından ele geçirildi. Bir araştırma şirketi tarafından açıklanan verilere göre ABD’nin en hızlı büyüyen telefon markası Google oldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Google Pixel 3 XL ve iPhone XS Max
Google Pixel 3 XL ve iPhone XS Max

iOS işletim sistemini tercih eden kullanıcıların büyük bir bölümünün ilk Android deneyimini Google Pixel serisi ile yaşadığı ortaya çıktı. Bunun en büyük nedenlerinden birisinin, Google Pixel serisinin iOS cihazlar ile benzer şekilde güncellemeleri çok hızlı bir şekilde almasının olduğu gösteriliyor.

Bunun yanı sıra Google Pixel serisinin tek arka kamera ile oldukça kaliteli fotoğraflar çekebiliyor olmasının, iOS kullanıcılarının beğenisini kazanan bir diğer özellik olduğu belirtiliyor.

Google Pixel serisi tasarımsal anlamda iPhone’lar kadar beğenilmiyor olsa da, yukarıda saydığımız özellikler sayesinde Amerika pazarında satışlar hızlı bir şekilde artıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.