Teknoloji Honor 50 ile birlikte Google Mobil Hizmetler geri dönüyor

Honor 50 ile birlikte Google Mobil Hizmetler geri dönüyor

Geçtiğimiz dönemlerde Huawei tarafından satılan Honor, ABD'nin Çinli şirketlere uyguladığı boykotu aşmayı başardı. Qualcomm ile anlaşmanın sağlanmasının ardından Google Mobil Hizmetler'in de Honor 50 ile geri döneceği doğrulandı.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
Honor 50 ile birlikte Google Mobil Hizmetler geri dönüyor
Honor 50

Huawei çatısı altındaki Honor, ABD'nin Çinli şirketlere uyguladığı yaptırımlar nedeniyle bağımsız birmarka haline gelmişti. Yani bu sayede Google altyapısı ve servislerinin kullanılmasıyla alakalı problemler ortadan kalktı. Qualcomm'un Honor için yonga tedarik edeceği de kesinleşti. Artık son aşamada Google Mobil Hizmetler ile anlaşma da sağlandı.

Son olarak Honor Almanya'nın Twitter üzerinden sorulan bir soruya cevap vermesiyle birlikte artık şirketin küresel çapta Google uygulama ya da servislerinin kullanılmasında hiçbir sakınca olmadığı doğrulandı.

Tweet'te Snapdragon 778G yonga setini barındıran Honor 50'de Google hizmetlerinin yer alıp almayacağı soruldu. Gelen cevapla birlikte şirket resmi şekilde süreci doğruladı ve Honor 50 serisiyle birlikte Google Mobil Hizmetler'in yer alacağı netleşmiş oldu.

Çinli Xiaomi ABD'nin kara listesinden çıkarıldı
TEKNOLOJİ
Çinli Xiaomi ABD'nin kara listesinden çıkarıldı
Türkmenistan ile ticaret hedefi 5 milyar dolar: 9 maddelik ortak bildiri imzalandı
Dünya

Türkmenistan ile ticaret hedefi 5 milyar dolar: 9 maddelik ortak bildiri imzalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan’da mevkidaşı Berdimuhammedov ile ortak anlaşmalara imza attı. Erdoğan “Türkmenistan’la ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmakta kararlıyız” dedi. Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 15’inci Liderler Zirvesi için gittiği Aşkabat’ta “Kara ve hava yolu taşımacılığının yanı sıra enerji alanında da görüş alışverişinde bulunduk. Bugün imzaladığımız ortak bildiri 9 maddeden oluşuyor. Kardeş Türkmenistan’la zemini daha da güçlendiriyoruz. Anlaşmaların hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum” diye konuştu.
Arnavutluk Kosova ile birleşiyor
Dünya

Arnavutluk Kosova ile birleşiyor

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, ‘Büyük Arnavutluk mümkün’ çıkışının ardından şimdi de Kosova ile birleşmek için yapılacak bir referandumda ‘evet’ oyu vereceğini açıkladı. Elbasan’da Arnavutluk ile Kosova’nın 7’nci görüşmesinde, iki ülke arasında 14 anlaşma imzalandı. Bu çerçevede sınırlarda polis kontrolü yerine kamera kontrolüne geçilmesine karar verildi
Türkiye'deki kayıtlı drone sayısı 55 bini aştı
Gündem

Türkiye'deki kayıtlı drone sayısı 55 bini aştı

Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği İHA ve SİHA’ların savunma sanayiinde gösterdiği performans, bu alana ilgiyi artırdı. Eylül ayı itibarıyla İHA pilot lisansına sahip kişi sayısı rekor kırarak 567 bin 65’e, kayıtlı drone sayısı 55 bin 725’e yükseldi. İHA eğitimi veren kuruluşların sayısı ise 54’e ulaştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.