Teknoloji Huawei mağazasındaki uygulama sayısı 134 bini aştı

Huawei mağazasındaki uygulama sayısı 134 bini aştı

Tanıtımın ardından bir hafta geçmiş olmasına rağmen Huawei HarmonyOS tarafından önemli haberler geliyor. Kısa süre içinde 10 milyon farklı cihaza kurulan HarmonyOS, uygulama mağazası tarafında da geniş bir yelpaze sunuyor. Zira şu anda 134 bin uygulamanın varlığından bahsediliyor.

Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
Huawei mağazasındaki uygulama sayısı 134 bini aştı
Huawei HarmonyOS

Huawei, HarmonyOS tanıtımından bir hafta sonra işletim sisteminin 10 milyon farklı cihaza kurulduğunu açıkladı. Yıl sonuna kadar hedeflenen rakam ise 360 milyon cihaz.

Çinli şirket, diğer işletim sistemlerinden Android'e geçmek isteyenler için de büyük bir kolaylık sağlayacak gibi görünüyor. Yani aslına bakılırsa hem uygulama hem de kişiselverilerintaşınmasında herhangi bir problem olmayacak.

Diğer bir nokta ise uygulama sayısı... Android ya da iOS kullanıcılarının kafasını en fazla meşgul eden soru işareti de tam olarak bu. Yani aslında bu platformlardan birini tercih edenlerin hiçbir zorluk yaşamadan aynı uygulamalardan yararlanabileceği belirtiliyor. Hatta belirtilen rakamlara göre 134 binden fazla uygulama indirilebilir hale geldi.

Tabii bu rakam da yeterli değil ve Huawei de bunun farkında. Dolayısıyla hem Android hem de iOS için uygulama geliştiren kişilerin Huawei Mobil Servisleri için de birtakım geliştirmeler yapması isteniyor. Hatta buna özel olarak ödüllü yarışmalar da düzenleniyor.

Huawei açıkladı: Android'den HarmonyOS'a geçiş çok kolay
TEKNOLOJİ
Huawei açıkladı: Android'den HarmonyOS'a geçiş çok kolay

Huawei'nin HarmonyOS işletim sistemi şimdiden 10 milyon cihaza yüklendi
TEKNOLOJİ
Huawei'nin HarmonyOS işletim sistemi şimdiden 10 milyon cihaza yüklendi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.