Dünya Anketler nabız yokluyor Biden düşüşte Gölge Başkan Harris yükselişte

Anketler nabız yokluyor: Biden düşüşte 'Gölge Başkan' Harris yükselişte

Ocak ayında başkanlık koltuğunu Donald Trump'tan devralarak ABD tarihinin en yaşlı başkanı olma unvanını elde eden Joe Biden'ın, kamuoyu yoklamalarında onay oranlarında ciddi düşüş yaşandı. Biden'ın olası sağlık sorunları nedeniyle görevini bırakacağı iddiaları sonrası sık sık gündeme gelen ve 'Gölge Başkan' olarak nitelendirilen Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in oranlarının yükselişte olması ise dikkati çekiyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Anketler nabız yokluyor: Biden düşüşte Gölge Başkan Harris yükselişte
Joe Biden - Kamala Harris

En son Gallup tarafından yapılan bir ankette, Biden'ın haziran ayından bu yana 13 puan kaybederek onay oranının yüzde 43’e düştüğü dikkati çekti.

YARDIMCISI BIDEN'A 6 PUAN FARK ATTI

Öte yandan aynı ankette Harris’in onay oranının Biden'a 6 puan fark atarak yüzde 49 olması dikkatlerden kaçmadı.

Gölge başkan Kamala Harris
DÜNYA
Gölge başkan Kamala Harris

AFGANİSTAN VE HAİTİ ETKİLİ OLDU

Biden özellikle ağustos ayında verdiği Afganistan'dan çıkma kararı ve sonrasında yaşananlar ile Meksika sınırında Haitili göçmenlere yönelik muamele nedeniyle son dönemde sıkça eleştiriliyor.

Öte yandan daha arka planda olmayı tercih eden Harris, Haitili göçmenlere yönelik muameleye yaptığı sert eleştirilerle gündeme geldi.

Biden’a Türkiye düşmanı yardımcı: Kamala Harris 1915'i soykırım olarak tanıyor
DÜNYA
Biden’a Türkiye düşmanı yardımcı: Kamala Harris 1915'i soykırım olarak tanıyor

ABD Başkanı Joe Biden’ın kürsüdeki garip tavrı dikkat çekti
OYNAT 00:47
ABD Başkanı Joe Biden’ın kürsüdeki garip tavrı dikkat çekti
ABD tarihinin en yaşlı başkanı Joe Biden, basın mensuplarının karşısına çıkarak gündemi değerlendirdi. Burada bir gazetecinin kendisine soru sorduğu sırada duymakta zorlanan Biden, önce başını eğerek soruyu anlamaya çalıştı. Daha sonra kürsüden ayrılarak gazetecinin yanına doğru giden Biden, soruyu anladıktan sonra kürsüye dönerek cevapladı. ABD medyasının sağlık sorunları olduğunu iddia ettiği 78 yaşındaki ABD Başkanı, geçtiğimiz günlerde de merdiven çıktığı sırada üç kez sendelemiş ve düşme tehlikesi geçirmişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.