Dünya Bidendan Rusyaya karşı flaş karar Almanyadan asker çekme sürecini askıya aldı

Biden'dan Rusya'ya karşı flaş karar: Almanya'dan asker çekme sürecini askıya aldı

ABD Başkanı Joe Biden, Trump dönemine atıf yaparak, "Rusya'nın agresif eylemleri karşısında ABD'nin boyun eğdiği günlerin sona erdiğini" söyledi. Biden, Almanya'dan asker çekme sürecini askıya aldığını söyledi.

Haber Merkezi AA
Bidendan Rusyaya karşı flaş karar: Almanyadan asker çekme sürecini askıya aldı
Joe Biden

ABD Başkanı Joe Biden, ülkesinin Yemen'deki savaşta Suudi Arabistan'a verdiği askeri desteği sona erdirdiğini ve ilgili silah satışlarını durdurduğunu açıkladı.

ABD Başkanı Biden, başkan olduktan sonraki ilk ziyaretini gerçekleştirdiği Dışişleri Bakanlığında ABD'nin diplomasi yaklaşımına ilişkin bir konuşma yaptı.

"Amerika geri döndü, diplomasi geri döndü." mesajı veren Biden, yönetiminin her alanda diplomatik kurumları daha fazla kullanacağını ve uluslararası ittifak ilişkilerini önemsediklerini belirtti.

Biden, Yemen'deki durumu öncelediklerini vurgulayarak, ülkesinin Yemen'deki savaşta Suudi Arabistan'a verdiği askeri desteği sona erdirdiğini ve ilgili silah satışlarını durdurduğunu açıkladı.

Almanya'dan asker çekme süreci askıya alındı

Önceki Başkan Donald Trump dönemine atıf yapan Biden, "Rusya'nın agresif eylemleri karşısında ABD'nin boyun eğdiği günler sona erdi." ifadesini kullandı.

Rusya'nın ABD seçimlerine siber saldırılarla müdahale girişimlerinin ve güvenlikle ilgili meydan okumalarının farkında olduklarını belirten Biden, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın derhal ve koşulsuz olarak serbest bırakılması gerektiğini ifade etti.

Savunma Bakanlığının ABD'nin küresel askeri varlığını da gözden geçirdiğini kaydeden Biden, bu süreçte Almanya'dan asker çekilme sürecini askıya aldığını bildirdi.

ABD Başkanı Biden ilk ziyaretini Dışişleri Bakanlığına yaptı: Diplomasi geri döndü
DÜNYA
ABD Başkanı Biden ilk ziyaretini Dışişleri Bakanlığına yaptı: Diplomasi geri döndü

ABD'nin Yemen'de Suudi Arabistan'a sağladığı askeri destek sona eriyor
DÜNYA
ABD'nin Yemen'de Suudi Arabistan'a sağladığı askeri destek sona eriyor
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.