Dünya Irak Hristiyan Vakfı PYDnin zorbalığını duyurdu Örgüt bölgedeki Hristiyanları savaşa zorluyor

Irak Hristiyan Vakfı PYD'nin zorbalığını duyurdu: Örgüt bölgedeki Hristiyanları savaşa zorluyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu tarafından Fırat’ın doğusuna başlatılan Barış Pınarı Operasyonu’nun ardından, YPG/PKK ve destekçileri, bölgede Hristiyanların hedef alındığı propagandasını yapmaya başladı. Irak Hristiyan Vakfı, PYD'ye tepki göstererek "Dindaşlarımız savaştırılmaya zorlanıyor" açıklamasını yayımladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
YPG/PKK ve destekçileri, bölgede Hristiyanların hedef alındığı propagandasını yapmaya başladı.
YPG/PKK ve destekçileri, bölgede Hristiyanların hedef alındığı propagandasını yapmaya başladı.

Terör örgütü YPG/PKK’nın işgali altında yaşayan Hristiyanlar için bir açıklama yapan Irak Hristiyan Vakfı'na ait, sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, terör örgütü YPG/PKK’nın Hristiyanlara baskı uyguladığı ve onları savaşa zorladığı belirtildi.

Süryaniler örgütten ayrıldı

Suriye kuzeydoğusunda terör örgütü YPG/PKK’nın paravanı SDF çatısı altında bulunan Süryani gruplar da terör örgütünden ayrıldığını açıklamıştı.

Terör örgütünün Süryanileri, TSK ve SMO ile çatıştırmak üzere Resulayn’a sevk etmeye çalıştığı ve bunun üzerine Süryani grupların ayrılma kararı aldığı aktarılmıştı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.