Dünya Kabildeki büyükelçilik çalışanları önlem amacıyla Türkiyeye geliyor

Kabil'deki büyükelçilik çalışanları önlem amacıyla Türkiye'ye geliyor

Kabil'deki patlamada büyükelçiliğin de maddi hasara uğraması üzerine büyükelçilik mensuplarının bir kısmının Türkiye'ye geçici getirilmesine karar verildiğini ve bu önlemin tümüyle tahliye anlamına gelmediği açıklandı.

Haber Merkezi AA
Kabildeki büyükelçilik çalışanları önlem amacıyla Türkiyeye geliyor
Afganistan'ın başkenti Kabil'de diplomatik temsilciliklerin de bulunduğu Vezir Ekber Han bölgesinde düzenlenen bombalı saldırıda 90 kişi yaşamını yitirmiş, çok sayıda kişi de yaralanmıştı

Diplomatik kaynaklar, Afganistan'ın başkenti Kabil'deki bombalı saldırıdan Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliğinin de hasar görmesi nedeniyle elçilikte çalışanların bir kısmının geçici olarak Türkiye'ye getirileceğini ancak bu önlemlerin büyükelçiliğin tamamen tahliyesi anlamına gelmediğini bildirdi.

Diplomatik kaynaklar, Kabil'de meydana gelen patlamadan Türk Büyükelçiliğinin de maddi hasar aldığını belirtti.

Büyükelçilik mensuplarının bir kısmının Türkiye'ye geçici olarak getirilmesine karar verildiğini aktaran kaynaklar, şunları kaydetti:

  • "Büyükelçilik mensuplarımızdan Kabil'de görevinin başında kalan kısmının da barınacakları yerler açısından imkan ve seçenekler değerlendirilmiş olup sonuç itibarıyla hızla yapılabilecek bazı tamiratlar sayesinde bu görevlilerimizin büyükelçiliğimizde kalmaya devam edebilecekleri anlaşılmıştır. Bu önlemler, büyükelçiliğimizin tümüyle tahliye edilmesi anlamına gelmiyor."

Afganistan'ın başkenti Kabil'de diplomatik temsilciliklerin de bulunduğu Vezir Ekber Han bölgesinde düzenlenen bombalı saldırıda 90 kişi yaşamını yitirmiş, çok sayıda kişi de yaralanmıştı.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.