Dünya Türk İHAsı Ermenistanın başkenti Erivana 25 kilometre yaklaştı

Türk İHA'sı Ermenistan'ın başkenti Erivan'a 25 kilometre yaklaştı

Azerbaycan ile Ermenistan arasında Dağlık Karabağ'da yaşanan çatışmalar devam ederken, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait Bayraktar TB2 SİHA'lar Türkiye-Ermenistan sınır hattında uçuyor. Erivan'a yaklaşık 25 km uzaklıkta uçuş yapan SİHA'lar, Dağlık Karabağ'daki askeri harekatlarda Ermenistan ordusuna ağır kayıplar verdirmişti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Türk İHAsı Ermenistanın başkenti Erivana 25 kilometre yaklaştı
Türk SİHA'ları, Ermenistan sınır hattında uçuyor.

İşgal altında tuttuğu Dağlık Karabağ bölgesinden Azerbaycan'a saldırılar düzenleyen Ermenistan ordusu, çok ağır kayıplar verdi.

Azerbaycan ordusunun askeri harekatına SİHA'lar damgasını vurdu. Ermenistan ordusu birçok köy ve beldeyi kaybetti.

  • Dağlık Karabağ'da yaşanan çatışmalara eş zamanlı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait SİHA'lar, Ermenistan-Türkiye sınır hattında uçuyor.

ERİVAN'A 25 KM UZAKLIKTA UÇUYOR

Erivan'a 25 km uzaklıkta uçuş yapan SİHA'lar, Libya ve Suriye'den sonra Kafkasya cephesindeki savaşın dengesini değiştirdi.

ERMENİSTAN-AZERBAYCAN ÇATIŞMASINDA SON DURUM

Azerbaycan ile Ermenistan arasında pazar günü başlayan çatışmalar devam ediyor. Ermenistan ordusunun başlattığı saldırılara çok sert yanıt veren Azerbaycan, şu ana kadar 7 köyü ve stratejik tepeleri Ermeni güçlerinden temizledi. Azerbaycan ordusu, Fuzuli-Cebrail ve Ağdere-Terter istikametinde önemli ilerlemeler kaydediyor.

Azerbaycan Ermenistan savaşında son durum: Kaç köy kurtarıldı?
DÜNYA
Azerbaycan Ermenistan savaşında son durum: Kaç köy kurtarıldı?

İşgalci Ermenistan tankları SİHA'larla böyle vuruldu
OYNAT 00:31
İşgalci Ermenistan tankları SİHA'larla böyle vuruldu
Karabağ'daki çatışmalara dair, işgalci Ermenistan ordusuna ait tankların SİHA'lar tarafından vurulduğu anlar görüntülendi. Azerbaycan ordusunun SİHA'larla sahada üstünlük sağladığı gözlemlendi.


Abone Ol Google News
Esed’den kaçtılar PKK katletti
Dünya

Esed’den kaçtılar PKK katletti

Suriye’nin Afrin’deki Şifa Hastanesi’ni hedef alan saldırısında hayatını kaybeden Rana Menfouh 3 aylık hamileydi. Eşi Mahmud El-Hassan, Esed rejiminin saldırıları dolayısıyla Maarat al-Numan’dan Afrin’e göç etmek zorunda kaldıklarını anlattı. Ölenlerden Samira El-Souki de geride 2’si engelli 4 çocuk bıraktı. Eşi Ahmet Alivi, “2,5 yıl önce rejim dört çocuğum ve eşimle birlikte bizi Doğu Guta’dan Afrin’e sürdü. İnşaat halinde olan bir evde yaşamaya başladık” dedi.
Bu senaryo çok tanıdık: Hafter de DEAŞ kartını oynuyor
Dünya

Bu senaryo çok tanıdık: Hafter de DEAŞ kartını oynuyor

Libya’daki darbeci Hafter, Suriye’de PKK işgallerini meşrulaştırmak için kullanılan “DEAŞ ile mücadele” kartına sarılarak operasyon başlattı. Hafter’in ülkenin güneyi ile petrolü kontrol etmek ve aralık ayındaki seçimde söz sahibi olmak istediği belirtiliyor. Hafter’in hareketliliği, Macron’un G-7’de Biden’a sunduğu Türkiye’yi Libya’dan çıkarma planıyla paralel yürüyor.
‘ARA-YAN’ sanatseverlere kapılarını açtı
Gündem

‘ARA-YAN’ sanatseverlere kapılarını açtı

Çağdaş sanatçılardan Fatih Ömeroğlu’nun eserlerinden oluşan ‘ARA-YAN’ sergisi Fatih Belediyesi’nin ev sahipliğinde sanatseverlerin ziyaretine açıldı. Açılışa katılan Ak Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Kadırga Sanat Galerileri’nin bu güzel hale getirilmesinde emeği geçen Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’a ve ekibine teşekkür etti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.