Ekonomi ABD ekonomisi için kötü haber Yüzde 40 daralacak

ABD ekonomisi için kötü haber: Yüzde 40 daralacak

Amerikan Merkez Bankası'dan ABD ekonomisi için kötü haber geldi. Fed Dallas Başkanı Robert Kaplan, ABD ekonomisinin yılın ikinci çeyreğinde yıllık bazda yüzde 35-40 daralacağını kaydetti.

Haber Merkezi DHA
Foto/arşiv
Foto/arşiv

ABD Merkez Bankası (Fed) Dallas Başkanı Robert Kaplan, Covid-19 pandemisini etkisiyle ABD ekonomisinin 2020 yılında yüzde 5.0 daralmasını beklediğini belirtti.

Uluslararası Para Fonu (IMF), 2020 yılı için küresel ekonomik büyüme öngörüsünü 1.9 puan daha indirerek, Nisan ayında yüzde 3.0 olarak belirlediği daralmayı yüzde 4.9 düzeyine kadar indirdiği "Dünya Ekonomik Görünüm Revize Raporu"nda, ABD ekonomisinin bu yıl yüzde 8.0 daralacağını öngördü.

Aynı zamanda Federal Açık Piyasa Komitesi'nde (FOMC) oy sahibi olan Kaplan, ABD ekonomisinin en düşük düzeyini, ülke genelinde önlemlerin uygulandığı Mayıs ayında gördüğünü vurguladı.

Kaplan ayrıca, ABD'de bu yıl işsizliğin de yüzde 8.0 ile 10 arasında olacağını öngördüğünü de ekledi.

Trump Bolton'ı aşağıladı: Bir aptala görev verdim!
DÜNYA
Trump Bolton'ı aşağıladı: Bir aptala görev verdim!


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.