Ekonomi Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına 188 milyon TLlik kaynak

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına 188 milyon TL'lik kaynak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 81 ilde ve ilçelerde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına 188 milyon TL kaynak aktarılacağını açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Bakan Yanık: Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza 188 milyon TL kaynak aktarıyoruz
​Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 81 ilde ve ilçelerde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına, sosyal yardım faaliyetlerini yürütebilmeleri için her ay düzenli olarak "periyodik pay" adı altında kaynak aktarımında bulunduklarını hatırlattı.

Eylül ayına ilişkin bilgi veren Yanık, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza 188 milyon TL kaynak aktarıyoruz” dedi.

Vakıflar kanalıyla gönderilen bu ödeneklerin, dezavantajlı durumda bulunan vatandaşların ve hanelerin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıldığının altını çizen Bakan Yanık, “Aktardığımız bu kaynakla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının mali imkânlarını güçlendiriyoruz. Böylece vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkin şekilde yanıt veriyoruz” dedi.

İkinci el cep telefonunda önemli düzenleme: Bilgilendirme etiketiyle satılacak
EKONOMİ
İkinci el cep telefonunda önemli düzenleme: Bilgilendirme etiketiyle satılacak

Selçuk Bayraktar açıkladı: AKINCI TİHA'nın sırrı
EKONOMİ
Selçuk Bayraktar açıkladı: AKINCI TİHA'nın sırrı

Borsa güne yatay başladı
EKONOMİ
Borsa güne yatay başladı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.