Ekonomi Rusyada ekonomik kriz sürüyor

Rusya'da ekonomik kriz sürüyor

Ekonomik krizin devam ettiği Rusya'da aileler, çocuklarının okul masraflarından kısmaya başladı.

Haber Merkezi AA
Rusyada ekonomik kriz sürüyor
Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin
Rus kamuoyu araştırma şirketi VTSIOM'un yayınladığı rapora göre, Rus aileler, 2016'da çocuklarının okul ihtiyaçları için geçtiğimiz yıla göre yüzde 26 daha az harcama yapıyor.

2015 yılında bir öğrencinin ortalama eğitim masrafının Rusya'da yaklaşık 20 bin ruble civarı olduğunun belirtildiği raporda, 2016'da bu rakamın 14 bin rubleye gerilediği belirtildi.

Raporda, Rus ailelerin geçtiğimiz yıla göre defter ve kitap masraflarında yüzde 38, üniforma ve ayakkabı masraflarında ise yaklaşık yüzde 17 kısıntıya gittiği kaydedildi.

Rus ailelerin okullara gönüllü yardım (bağış) miktarını da geçtiğimiz yıla göre yüzde 50 azalttığının belirtildiği raporda, söz konusu düşüşlerin Rusya'daki yeni tüketim gerçeğini yansıttığına işaret edildi.

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta yayınlanan verilere göre, ülkenin Gayri Safi Yurtiçi Hasılası bu yılın temmuz ayında da yıllık bazda yüzde 0,7 küçülmüş durumda.


İki ülkede birbiri için çok önemli
EKONOMİ
İki ülkede birbiri için çok önemli

THY'den Moskova rekoru
EKONOMİ
THY'den Moskova rekoru

Bakan Çelik: Rusya Avrupa'nın alternatifi değil
GÜNDEM
Bakan Çelik: Rusya Avrupa'nın alternatifi değil


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.