Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlunun daireye ihtiyacı varsa TOKİye müracaat etsin

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu'nun daireye ihtiyacı varsa TOKİ'ye müracaat etsin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal konut projesine garanti istemesi konusunda konuştu. "Sayın Kılıçdaroğlu garanti istiyorsa demek ki daireye ihtiyacı var" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda böyle bir ihtiyacı varsa TOKİ'ye müracaat eder, bitmiş olan konutlardan da böyle bir imkan ona tanınabilir." ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlunun daireye ihtiyacı varsa TOKİye müracaat etsin
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal D-CNN TÜRK ortak canlı yayınında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal konut projesi ile ilgili "Para toplamak için yapıyorlar. Garanti versinler destekleyeceğiz." açıklaması sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

  • "Sayın Kılıçdaroğlu'nun daireye ihtiyacı mı var. Garanti istiyorsa demek ki böyle bir ihtiyacı var. Şu anda böyle bir ihtiyacı varsa TOKİ'ye müracaat eder, bitmiş olan konutlardan da böyle bir imkan ona tanınabilir. Buyursun."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu'nun daireye ihtiyacı varsa TOKİ'ye müracaat etsin
OYNAT 01:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu'nun daireye ihtiyacı varsa TOKİ'ye müracaat etsin
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal konut projesine garanti istemesi konusunda konuştu. 'Sayın Kılıçdaroğlu garanti istiyorsa demek ki daireye ihtiyacı var' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Şu anda böyle bir ihtiyacı varsa TOKİ'ye müracaat eder, bitmiş olan konutlardan da böyle bir imkan ona tanınabilir.' ifadelerini kullandı.

"KEMAL BEY BAK DÜRÜST OL"

Şu ana kadar 1 milyon 250 bin TOKİ konutu yapıldığına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlk defa bu alana girmiyoruz ki, kendimizi ispatlamışız. Esenler'de konut dağıtımı yaptık. Orada bir eve gittim ve mutluluklarını gördüm. Kemal Bey bak dürüst ol. Siyaset dürüstlüktür. Böyle enine boyuna aklına ne geliyorsa atmak değil. Biz attığımız adımla yeniden bir tarih yazıyoruz. Gençlerimizin başvurusu 1 milyon 715 bin. 5 milyona dayanan müraacat var. Projelerimizde ilk kazmayı 25 Ekim'de vuruyoruz. Derdimiz, Türkiye'nin 4 bir yanında nerelerde konut yapımına başlayacaksak, hepsine aynı anda temelleri atıp, bu işi başlatalım istiyoruz. En kısa zamanda kura tarihlerini açıklayarak bu adımları da açıklayacağız. Kuraya tabi tutmak suretiyle istiyoruz ki, vatandaşlarımıza bu sayıyı artırarak imkan tanıyalım." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tanıdığım Putin kafasına bir şey koyduysa onu bir şekilde yapar
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tanıdığım Putin kafasına bir şey koyduysa onu bir şekilde yapar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO'da Türkiye ile Yunanistan mukayese edilemez
OYNAT 03:10
Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO'da Türkiye ile Yunanistan mukayese edilemez
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Midilli ve Sisam'ı silahlandıran Yunanistan'ın artan provokasyonlarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'ABD, her şeyden önce NATO'da beraber olduğumuz üyeler arasında adil davranmıyor. NATO'da Türkiye ile Yunanistan mukayese edilemez. Biz NATO'da ilk 5 içerisindeyiz. Hem yaptığımız ödemelerle, hem kara kuvvetleriyle NATO'da bu kadar önemli bir konumda olan bir ülkeyiz. ABD'nin bu adalara bu kadar silah, mühimmat göndermesi kabul edilebilir bir şey değil. ABD'den beklenti Yunanistan'ı yanlış hesaba sevk etmemesi' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP bir milli güvenlik sorunudur
OYNAT 02:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP bir milli güvenlik sorunudur
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK'lı terörist Dilşah Ercan'ın CHP'nin tutuklu gazeteciler raporunda yer almasına ilişkin, 'CHP teröristlerden birini gazeteci olarak savundu. Devleti dinleselerdi böyle ibretlik ve utanılacak hale düşmezlerdi. CHP bir milli güvenlik sorunudur. CHP devletin dediğine kulak vermeliydi. Devlete kulak verseler utanacak hale düşmezlerdi.' ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.