Gündem Hakkariden acı haber Uzman çavuş el bombasının kazara patlamasıyla şehit oldu

Hakkari'den acı haber: Uzman çavuş el bombasının kazara patlamasıyla şehit oldu

Hakkari Yüksekova 1'inci Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'na bağlı Şehit Bebek Mustafa Bedirhan Üs Bölgesi'nde görev yapan Jandarma Uzmançavuş Ayberk Soyutemiz (23) el bombasının kaza sonucu patlamasıyla şehit oldu. Şehidin dün bölgedeki yoğun kar yağışı nedeniyle üs bölgesinden alınamayan cenazesi için korucular ve halk bugün yaya olarak bölgeye gitti. Hava şartlarının düzelmesi ile cenaze helikopterle alınıp, Hakkari merkeze getirildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Hakkariden acı haber: Jandarma Uzmançavuş Ayberk Soyutemiz el bombasının kazara patlamasıyla şehit oldu
Jandarma Uzmançavuş Ayberk Soyutemiz

Jandarma Uzman Çavuş Ayberk Soyutemiz, dün Yüksekova ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Kadıköy köyüne ise yaklaşık 6 kilometre mesafede bulunan Şehit Bebek Mustafa Bedirhan Üs Bölgesi'nde kazayla el bombasının inflak etmesi sonucu şehit oldu.

Şehidin cenazesi bölgede etkili olan tipi nedeniyle alınamadı. Yer yer 1 metreyi aşan kar ve kötü hava şartları nedeniyle helikopter bölgeye gidemeyince devreye yakında bulunan Kadıköy köyünde yaşayan güvenlik korucuları ve vatandaşlar da girdi.

Köyden yürüyerek üs bölgesine giden köylüler, bu anları ise cep telefonuyla kaydetti. Kendisi de cenaze için köye giden Hakkari Valisi İdris Akbıyık, çekilen bu görüntüleri sosyal medya hesabında paylaştı.

Vali Akbıyık, paylaşımında "Şehit Bebek Mustafa Bedirhan Üs Bölgesi'nde şehit olan J.Uzm.Çvş Ayberk Soyutemiz‘in cenazesini almak üzere kötü hava şartlarına rağmen seferber olan, çalışmalara katılan kahraman Kadıköy halkına teşekkür ederim" diye yazdı.

Cenaze, hava şartlarının düzelmesi ile helikopterle alınarak Hakkari'ye getirildi.

Şehit asker için köylüler seferber oldu
FOTOĞRAF 14
Title
Jandarma Uzman Çavuş Ayberk Soyutemiz, dün Yüksekova ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Kadıköy köyüne ise yaklaşık 6 kilometre mesafede bulunan Şehit Bebek Mustafa Bedirhan Üs Bölgesi'nde kazayla el bombasının infilak etmesi sonucu şehit oldu.
Title
Şehidin cenazesi bölgede etkili olan tipi nedeniyle alınamadı.
Title
Yer yer 1 metreyi aşan kar ve kötü hava şartları nedeniyle helikopter bölgeye gidemeyince devreye yakında bulunan Kadıköy köyünde yaşayan güvenlik korucuları ve vatandaşlar da girdi.
Title
Köyden yürüyerek üs bölgesine giden köylüler, bu anları ise cep telefonuyla kaydetti.
Title
Kendisi de cenaze için köye giden Hakkari Valisi İdris Akbıyık, çekilen bu görüntüleri sosyal medya hesabında paylaştı.
Title
Vali Akbıyık, paylaşımında, \"Şehit Bebek Mustafa Bedirhan Üs Bölgesi'nde şehit olan J.Uzm.Çvş Ayberk Soyutemiz'in cenazesini almak üzere kötü hava şartlarına rağmen seferber olan, çalışmalara katılan kahraman Kadıköy halkına teşekkür ederim\" diye yazdı.
Title
Cenaze, hava şartlarının düzelmesi ile helikopterle alınarak Hakkari'ye getirildi. <br>
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Uzman çavuş, el bombasının kazara patlamasıyla şehit oldu (2) - Yeniden
Şehit asker için köylüler seferber oldu
Hakkari'nin Yüksekova 1'inci Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'na bağlı Şehit Bebek Mustafa Bedirhan Üs Bölgesi'nde görev yapan 23 yaşındaki Jandarma Uzmançavuş Ayberk Soyutemiz, el bombasının kaza sonucu patlamasıyla şehit oldu. Şehidin dün bölgedeki yoğun kar yağışı nedeniyle üs bölgesinden alınamayan cenazesi için korucular ve halk bugün yaya olarak bölgeye gitti. Hava şartlarının düzelmesi ile cenaze helikopterle alınıp, Hakkari merkeze getirildi.


Annesinin helalliğini 300 liraya satın alan şehit Zekeriya Zencirli: 50 bin şehit verir 50 gram toprak vermeyiz
HAYAT
Annesinin helalliğini 300 liraya satın alan şehit Zekeriya Zencirli: 50 bin şehit verir 50 gram toprak vermeyiz

Şanlıurfa'dan acı haber: Üç askerimiz şehit oldu
GÜNDEM
Şanlıurfa'dan acı haber: Üç askerimiz şehit oldu

Tabuta Sığmayanlar: Şehit Osman Yurt (128. Bölüm)
OYNAT 14:16
Tabuta Sığmayanlar: Şehit Osman Yurt (128. Bölüm)
Tabuta Sığmayanlar'da; Şırnak Cizre'de hendek operasyonunda şehadete eren Özel Harekat Polisi Osman Yurt'un aziz hatırasını yâd ediyoruz. Yapım Yönetim: Ender Çınar Kamera: Ömer Lütfü Gözsüz / Mehmet Miraç Çiçek


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.