Gündem Kayalıklardan denize düştü TİM komutanı kurtardı

Trabzon'da denize atlayan kadın son anda kurtarıldı

Kayalıklardan denize düştü: TİM komutanı kurtardı

Trabzon’da psikolojik tedavi gördüğü iddia edilen kadın kayalıklarda dengesini kaybedip denize düştü. Denize düşen kadını kurtarmak için bölgeye gelen polis ekipleri denizin dalgalı olması nedeniyle durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen özel timin komutanı suya atladı ve kadını sahile çekmeyi başardı.

Haber Merkezi IHA
Suya atlayan kadına yardım etmek isteyen sahildeki vatandaşlar dalga ve akıntı nedeniyle olayı sadece kıyıdan izleyebildi.
Suya atlayan kadına yardım etmek isteyen sahildeki vatandaşlar dalga ve akıntı nedeniyle olayı sadece kıyıdan izleyebildi.

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bir hastanede hemşire olarak görev yapan B.G. kayalıklardan denize düştü.

O esnada Karadeniz Sahil Yolu’nda yürüyüş yapan vatandaşlar kadını denizin üzerinde görünce durumu polis ekiplerine bildirdi.

Denize düşen kadını kahraman komutan böyle kurtardı
OYNAT 01:27
Denize düşen kadını kahraman komutan böyle kurtardı
Trabzon'da kimliği henüz belirlenemeyen bir kadın, Ayasofya sahilinde kayalıklardan denize düştü. Su üzerinde hareketsiz halde duran kadını, Trabzon Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama Kurtarma Timleri Dalış Tim Komutanı Astsubay Üstçavuş Abdullah Yeltirik kurtardı.

Kadını kurtarmak için bölgeye gelen polis ekipleri denizin dalgalı olması nedeniyle durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi.

Özel tim komutanı suya atladı

Kadının eşi de üzerindeki elbiseleri çıkartarak denize girmeye çalıştı ancak dalgalar nedeniyle denize giremedi. Bu sırada bölgeye yakın bir mahallede oturan Sahil Güvenlik Trabzon Grup Komutanlığı DEGAK-2 Özel Tim Komutanı Abdullah Yertirik, kadını kurtarmak için üzerindeki elbiseleri çıkartarak denize atladı.

Dalgalara rağmen denize atlayan Yertirik, B.G.’yi kıyıya çekmeyi başardı. Olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından sedyeye konularak ambulansa alınan B.G. Fatih Devlet Hastanesine kaldırıldı.

TİM komutanının çabalarıyla kurtarılan kadın ekiplerce en yakın hastaneye sevk edildi.

Olay anını anlattı

Düşünmeden suya atladığını belirten Sahil Güvenlik Trabzon Grup Komutanlığı DEGAK-2 Özel Tim Komutanı Abdullah Yertirik, "Bir ihbar aldık. Yakın bir bölgede oturuyordum, kendi aracımla hemen buraya geldim. Kazazedeyi suda gördüm. Tabi düşünmeden atladım. Diğer ekiplerimiz de yoldaydı. İlk gelen ben olduğum için hemen suya atladık. Kazazedeyi baygın ama bilinci açık bir şekilde ambulans teslim ettik. Su soğuktu, dalga da vardı. Ama aldığımız eğitimlerden dolayı çok şükür kazazedeyi almayı başardık" dedi.

Hastalarının fotoğrafı Rus sitesinden çıkan doktor konuştu
GÜNDEM
Hastalarının fotoğrafı Rus sitesinden çıkan doktor konuştu

İlkokul öğretmeni arabada vurulmuş olarak bulundu
GÜNDEM
İlkokul öğretmeni arabada vurulmuş olarak bulundu

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.