Gündem Manavgattaki yangının uydu fotoğrafı acı tabloyu gözler önüne serdi

Manavgat'taki yangının uydu fotoğrafı acı tabloyu gözler önüne serdi

Manavgat'ta çıkan yangının uydu görüntüleri acı tabloyu gözler önüne serdi. Fotoğrafta yangın nedeniyle ortaya çıkan dumanın dev bir bulut gibi Akdeniz'e uzandığı görülüyor.

Haber Merkezi DHA
Manavgattaki yangının uydu fotoğrafı acı tabloyu gözler önüne serdi
Manavgat'taki yangının uydu fotoğrafı acı tabloyu gözler önüne serdi.

Antalya Manavgat'ta dün çıkan yangının uydu fotoğrafı olayın büyüklüğünü gözler önüne seriyor.

DEV BULUTLAR AKDENİZ'E UZANIYOR

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Barış Önol, Manavgat'taki yangının uydu fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafta yangın nedeniyle ortaya çıkan dumanın dev bir bulut gibi Akdeniz'e uzandığı görülüyor.

Manavgat ve Akseki'deki orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale sürüyor
FOTOĞRAF 8
Title
Manavgat'ın farklı noktalarında dün öğle saatlerinde çıkan ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılan orman yangınına gece boyunca karadan müdahale devam etti. Akseki ilçesinde de gece yarısı başlayıp, rüzgarın etkisiyle büyüyerek Manavgat ilçesine sıçrayan orman yangınına da müdahale ediliyor.
Title
Her iki yangına sabah saatlerinden itibaren havadan da müdahale başladı. Yangın nedeniyle Akseki'nin Kepezbeleni, Karaöz mahalleleri ile Manavgat ilçesine bağlı Karavca, Güzelyalı, Saraçlı, Çeltikçi ve Ulukapı Mahalleri'ndeki bazı evler boşaltıldı.
Title
Mahallelerde evler, ahırlar yandı. Vatandaşlar bir yandan evlerine ulaşan yangını bahçe hortumlarıyla söndürmeye çalışırken, bir yandan da hayvanlarını bölgeden uzaklaştırıyor.
Title
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sabah saatlerinde helikopter ile bölgede inceleme yaptı.
Title
Title
Title
Title
Manavgat ve Akseki'deki orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale sürüyor
Antalya'nın Manavgat ve Akseki ilçelerindeki yangınlara havadan ve karadan müdahale sürüyor.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.