Gündem Sosyal medya yasasına direneceğiz diyen CHPli Özkanın TBMMye bile gitmediği ortaya çıktı

'Sosyal medya yasasına direneceğiz' diyen CHP'li Özkan'ın TBMM'ye bile gitmediği ortaya çıktı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan 'Sosyal medya yasasına direneceğiz' diyen İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın sözlerini hatırlatarak "16 saat süren kanun görüşmelerine hiç gelmedi. Nerde direndi acaba!" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Sosyal medya yasasına direneceğiz diyen CHPli Özkanın TBMMye bile gitmediği ortaya çıktı
Tuncay Özkan

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, sosyal medya düzenlemesine direneceklerini belirterek "Gençleri ve bütün kullanıcıları özgürlüklerini savunmaya çağırıyoruz" demişti. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, twitter hesabından Özkan'ın görüşmeye gelmediğini hatırlattı.

CHP'den sosyal medya düzenlemesi çıkışı Özkan: Direneceğiz
GÜNDEM
CHP'den sosyal medya düzenlemesi çıkışı Özkan: Direneceğiz

Bülent Turan, "16 saat süren kanun görüşmelerine hiç gelmedi. Nerde direndi acaba! Yoksa sorun Tuncay Ökan'ın gelmemesi değil, bu üslupta bir twit atması. Oysa düzenleme asla bir sansür yasası değil aksine kişi haklarını gözeten, unutulma hakkı, Türkiyede temsilcilik gibi önemli düzenlemeler içeren Avrupa ülkelerinde de benzerleri olan makul bir yasa. ifadelerini kullandı.

PM'ye giremeyince TBMM'ye de gitmedi

  • CHP kurultayında PM listesine giremeyen Özkan'ın, tepki olarak TBMM Genel Kurul çalışmalarına katılmama kararı aldığı değerlendiriliyor.

CHP'de parti içi kavga şiddetlendi: Kaftancıoğlu'ndan Özkan'a karşı liste itirafı
GÜNDEM
CHP'de parti içi kavga şiddetlendi: Kaftancıoğlu'ndan Özkan'a karşı liste itirafı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.