GündemTürkvizyonda Bayır Bucak Türkmenlerine destek

Türkvizyon'da Bayır Bucak Türkmenlerine destek

Türkvizyon Şarkı Yarışması'na katılarak Suriye Bayır Bucak Türkmenleri adına sahneye çıkan sanatçı Adil Şan, seslendirdiği şarkıyla katılımcılara coşkulu anlar yaşattı. Şarkısıyla sempati ve Küçükçekmece Belediyesi özel ödülünü alan Şan, “Ekmeklerini bizimle bölüştüğü için Türkiye halkına teşekkür ederim" dedi.

Haber MerkeziIHA
Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi, Türk Dünyasına hitap eden ve Türk Dünyasının ilk ve tek müzik kanalı olan Türk Müzik Birliği (TMB TV) televizyon kanalının projesi olan Türkvizyon Şarkı Yarışması'nın üçüncüsüne ev sahipliği yaptı. Türk dünyasının bir araya gelmesini, bütünleşmesini amaçlayan yarışmaya, Suriye Bayır Bucak Türkmenleri, Almanya, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, İran, Irak Türkmenleri, Kazakistan, Kırgızistan KKTC, Makedonya, Moldova Gagavuz Yeri, Özbekistan Romanya Türkiye, Ukrayna Arnavutluk, Sırbistan Sancak Bölgesi, Beyaz Rusya, Azerbaycan, Kosova ve Türkmenistan'dan gelen yarışmacılar, katıldı. Gecede ayrıca ünlü sanatçı Burak Kut da sahne aldı.

Yarışmaya ev sahipliği yapan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, çok özel bir gün yaşandığını dile getirerek, “Türk Dünyası'nın sesini bütün dünyaya duyurmaya çalışacağız hep birlikte. Bu programın bundan sonraki ayaklarında da inşallah katılan ülke sayımız her geçen gün büyüyecek. Türk dünyasının işbirliği söz birliği, güç birliği bütün dünyada yankılanacak. Özellik bu programda bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza bütün Türk Dünyası gönüllülerine, Küçükçekmecelilere teşekkür ediyorum" dedi.YARIŞMADA BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİ'NE DESTEK


Yarışmanın en dikkat çeken temsilcisi ise son zamanlarda saldırı altında olan Suriye'den gelen Bayır Bucak Türkmenleri oldu. Türkmenler adına sahneye çıkan Adil Şan ve ekibi yarışmada Bayır Bucak Türkmenlerini anlatan şarkı ile 5'inci oldu. Gecede Bayır Bucak Türkmenleri adına sahneye çıkan Adil Şan'a Jüri Sempati Ödülü ve Küçükçekmece Belediyesi ödül ödülü Başkan Karadeniz tarafından verildi.

Türkvizyon'da Bayır Bucak Türkmenlerine destek
FOTOĞRAF8
Title
Türkvizyon'da Bayır Bucak Türkmenlerine destek
Title
Türkvizyon'da Bayır Bucak Türkmenlerine destek
Title
Türkvizyon'da Bayır Bucak Türkmenlerine destek
Title
Türkvizyon'da Bayır Bucak Türkmenlerine destek
Title
Türkvizyon'da Bayır Bucak Türkmenlerine destek
Title
Türkvizyon'da Bayır Bucak Türkmenlerine destek
Title
Türkvizyon'da Bayır Bucak Türkmenlerine destek
Title
Türkvizyon'da Bayır Bucak Türkmenlerine destek
Türkvizyon'da Bayır Bucak Türkmenlerine destek
Türkvizyon Şarkı Yarışması'na katılarak Suriye Bayır Bucak Türkmenleri adına sahneye çıkan sanatçı Adil Şan, seslendirdiği şarkıyla katılımcılara coşkulu anlar yaşattı.


“EKMEKLERİNİ BİZİMLE BÖLÜŞEN TÜR HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM"


Ödül sonrası yaptığı açıklamada organizasyona katıldığı için mutlu olduğunu ifade eden sanatçı Şan, “Hedefime ulaştım, Suriye Türkmenlerini, Bayır Bucak'ı müzik dalında dünyaya duyurduk Allah'ın izni ile. İnşallah şu savaş biter, Bayır Bucak'ımız, Halep'imiz eski haline gelir. O ağıtlar yerine güzel türkülerimizi okuruz. O sazımızın teliyle güzel türküler seslendiririz inşallah dünyaya. Çok mutluyum. Burada yalnızca Türk halkıyla olmak güzeldir. Biz hep Suriye Türkmenleri olarak Türkler bizi unuttu derdik. Ve bugün biliyoruz ki Türkiye bizi duydu vefalı Türk geldi. İlk defa böyle bir organizasyona katılıyoruz. Onun için yüce Türk halkından, Suriye halkına sahip çıktıkları için, ekmeklerini bizimle bölüştükleri için onlara sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Öte yandan, yarışmada 3'üncülük koltuğuna Türkiye otururken, 2'nci Kazakistan ve 1'inci Kırgızistan oldu. Ayrıca yarışmada Irak'a Barış ödülü verildi.

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Altınordulu futbolcudan fair-play örneği
'İyi birey, iyi futbolcu, iyi vatandaş' sloganıyla örnek futbolcu yetiştiren Altınordu'da, fair-play örneği sergilendi... Bu ve daha fazlası için Bunu Gördünüz Mü?


Metrobüste kuyruk çilesine son
Türk mühendislerden devrim gibi uygulama: Elektronik Biletleme Sistemi ulaşımda çığır açacak.


ÖSO'nun Kürt savaşçılarından Afrin'e mesaj var
TSK'nin Zeytin Dalı Harekatı'na destek veren ÖSO'nun Kürt savaşçıları Azez'deki cephe hatlarından Afrin halkına mesaj gönderdi.
Almanya'da PKK yandaşları Türk yolculardan dayak yedi!
Almanya'da Hannover Havaalanı'nda terör yandaşı yaklaşık 200 kişilik grup ellerindeki örgüt sembolleriyle kargaşa çıkardı.
Check-in yapmak isteyen Türk vatandaşları ile terör yandaşları arasında büyük bir kavga çıktı. Olay yerine 20 ambulans gönderildi.
Dünyadan Mehmetçiğimize ‘sefer ve zafer’ duası
Türkiye'nin güney sınırını korumak için başlattığı 'Zeytin Dalı Harekâtı'nda başarılı olması için dünyanın dört bir yanında dua ediliyor. Afrika'dan Balkanlara eller, Türk askerinin zaferi için semaya yükseliyor...

ÖSO'dan Kürt halkına emanname: Güvende olacaksınız!
Afrin'i terör örgütü PYD/PKK'dan arındırmak için başlatılan 'Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında TSK'ya destek veren ÖSO, aldığı köylerde Kürt halkına 'güvendesiniz' mesajı verdi. ÖSO komutanı, halka seslendi, "Bir şeye ihtiyacınız olursa bana gelin, kimse size zarar vermeyecek" dedi.
Filistinli küçük Ziyad'dan liderlere 'Erdoğan' çağrısı
3 yaşındaki Filistinli YouTuber Ziyad, dünya liderlerine seslendi: “Kudüs'ü satmayan, Filistin'in yanında duran tek lider, Recep Tayyip Erdoğan. Devlet yöneticiliğini ondan öğrenin"
Afrikalı miniklerin 'Zeytin Dalı' duası
Afrikalı çocuklar ellerindeki Türk bayrağıyla Zeytin Dalı Operasyonu için Türkiye'ye dua etti.
Tanklarımız sloganlar eşliğinde Afrin'e ilerliyor
Zeytin Dalı Harekatı'nın ikinci gününde Türk tankları, sınırın sıfır noktasına sevk edildi. Hatay sınırında vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Mehmetçikler tezahüratlar eşliğinde sınıra hareket etti. Mehmetçik de kendilerine sevgi gösterisinde bulunan halkı selamladı.
Mete Yarar ile Afrin Operasyonunun şifreleri
Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar'ın anlatımıyla bütün cepheleriyle Afrin operasyonunun şifreleri...
Bu kez Erdoğan salonu alkışladı
Kütahya'da partisinin il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salondaki vatandaşları alkışladı.
Metalleri oyun hamuru gibi büküyor
Mobibieger isimli bu hidrolik makine metallere adeta oyun hamuru gibi şekil veriyor.
Emekliler dikkat! Son 10 gün
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, kamuda 30 yılın üstünde hizmeti olan 233 bin emekliye toplam 1 milyar liradan fazla ödeme yapıldı. Yaklaşık 450 bin emekliyi ilgilendiren imkandan yararlanmak isteyenlerin 29 Ocak'a kadar başvurmaları gerekiyor.
Sıfır rakamını ilk o kullandı: El Harizmi
Cebirin temelini atan ve geliştiren, 'X' bilinmeyenini ilk kullanan Müslüman Alim El Harizmi'nin hayatını bu haftaki Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.
İsrail zindanından acı bir çığlık: İsra Ceabis
İşgal altındaki Doğu Kudüs'te yaklaşık iki yıl önce otomobilindeki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ı yanan, ancak olayda yakındaki bir İsrail askerinin de yaralanması nedeniyle 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Filistinli tutuklu İsra Ceabis yazdığı mektubunda, özel bakım ve tıbbi yardıma muhtaç olmasına rağmen İsrail makamlarınca ihmal edildiğini bildirdi.Nas ve Kevser Surelerini Filistinli Yusuf’tan dinleyelim
Filistinli minik Yusuf'un, Mescid-i Aksa'nın avlusunda Nas ve Kevser Surelerini okuduğu anlar izleyenleri gülümsetti.
PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler sınırda
Türk Silahlı Kuvvetlerinde, karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi. Afrin ve Münbiç'i terörden süpürme harekatına katılacak komandolar uçaklarla Hatay'a sevk ediliyor. Bölgeye sevk edilen birlikler arasında TSK'nın gözde birliklerinden Kayseri Hava İndirme Tugayı ile Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugayı var.
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin görüştü
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin görüştü

CumhurbaşkanıErdoğan, Suriye’deki son gelişmeler ve Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde Rusya Devlet Başkanı Putin’le telefonda görüştü. İki lider görüşmede, Afrin’de icra edilen operasyon dahil Suriye’deki gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Macron ile Afrin'i görüştü
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Macron ile Afrin'i görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile telefonda görüştü. İki lider, Suriye meselesiyle ilgili son gelişmeler ve Türkiye’nin Afrin’de terör unsurlarına karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekatı hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Afrin harekatında 3. şehit
Dünya

Afrin harekatında 3. şehit

Zeytin Dalı Harekatı'nın 4. gününde, Kayseri 1. Komando Tugayı emrinde görevli Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı şehit oldu. Şehit sayısı 3'e yükseldi.
Vagner Love adım adım Beşiktaş'a
Spor

Vagner Love adım adım Beşiktaş'a

Beşiktaş'ın forvet transferi listesinde zirveye yerleşen Vagner Love, bugünkü idmana çıkmadı. Brezilyalı yıldızın transferiyle ilgili görüşmelerin sürdüğü belirtilirken siyah beyazlıların kadrosuna katmaya hazırlandığı Cyle Larin'in de bu transfer kapsamında Alanyaspor'a kiralık olarak önerildiği aktarıldı.
Teknik direktör olarak çıktığı maçı futbolcu olarak tamamladı
Spor

Teknik direktör olarak çıktığı maçı futbolcu olarak tamamladı

TFF 2. Lig takımlarından Gümüşhanespor'da forma giyen Oktay Delibalta, teknik direktörlerinin istifası sonrasında takımın başına geçti. Tecrübeli futbolcu, Karagümrük'le oynanan maçın ikinci yarısında yaşanan sakatlığın ardından oyuna girmek zorunda kaldı. Kıyafetlerini çıkartıp oyuna dahil olan Delibalta, teknik direktörlük görevini de yerine girdiği Kağan Söylemezgiller'e bıraktı.