|
Reklam
Reklam
Gündem

Vural: 'Erdoğan monşer değil tek şerdir'

Başbakan Erdoğan'ın "Cumhurbaşkanı olursa Başbakan ile birlikte uyumlu çalışacağını" söylediğini belirten Vural, "Başbakan'la beraber mi yatıp kalkacaksın? Başbakanlığı bonus olarak mı götürmek istiyorsun, Başbakan'ın mürebbiyesi misin, dadısı mısın?" diye konuştu.

Dha
00:00 . 7/07/2014 Pazartesi
Yeni Şafak
Vural: 'Erdoğan monşer değil tek şerdir'

Vural: 'Erdoğan monşer değil tek şerdir'

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Cumartesi ve pazar günü, bu milleti birbirine düşman kılmaktan başka bir politikası olmayan, malına mal, mülkünü mülk katmayı görev edinmiş, aile boyu kalkınmayı, yandaşları beslemeyi görev edinmiş bir siyasetçinin Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklandıktan sonra yaptığı mitingleri izledik. Samsun'da, Erzurum'da Başbakan Erdoğan'ın sergilediği şey, milli mücadele ruhu değil, yolsuzluk ve rüşvetten kokuşan bir siyasettir, tuz ruhudur" ifadelerine yer verdi. Bu mitinglerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın klasik tıynetini ortaya koyduğunu iddia eden Vural, Erdoğan'ın milletin parası ile mitingler düzenlediğini, bu süreç içerisinde Başbakanlık örtülü ödeneğini acımasızca kullandığını ileri sürdü. Vural, şöyle konuştu: "Bunlar aslında, Cumhurbaşkanlığı makamına gidecek kişinin, milletin tamamına bir hayrının dokunmayacağını, köşklerinde haram paracı Rıza ve bölücülerle birlikte olacağını ortaya koymaktadır. Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı profili, hak ve hukuk tanımayan, siyasi etik ve ahlaktan nasibini almayan Cumhurbaşkanlığı profilidir. Ey Başbakan, senin yandaş TV'lerin olabilir, bu milletin parasıyla TRT'yi ak TRT olarak değiştirmiş olabilirsin, senin televizyonların olsa ne yazar. Bu milletin vicdanı vardır ve sen o milletin vicdanını temsil etmiyorsun. Seni finanse etmek için havuzcular devreye girmiş olabilir ama zulümle payidar olmayacaktır, zalimin sonu gelecektir. Milletin parasıyla yayın yapan TRT, 'hükümetle uyumlu bir Cumhurbaşkanı olmalı' diye yayın yapıyorsun. Böyle bir rezalet olmaz. Bunun hesabı sorulmayacak mı? Bu milletin vergileri ile yayın yapanlara haram zıkkım olsun. Burası parti devleti olmaktan çıkacak, bütün bunlar not olarak alınmıştır, kimsenin yanına kar kalmayacaktır."

"DEVEYE HENDEK ATLATMAKTAN DAHA ZORDUR"

Başbakan Erdoğan'ın mitinglerde "istiklalden, haktan, hukuktan millet iradesinden" bahsettiğini dile getiren Vural, "Bundan bahseden birisi, tüyü bitmemiş insanların parası ile mitingler düzenleyemez. Memleket sevdasından bahseden birisi, Ramazan günü milleti kin ve nefrete sevk etmez, düşmanlık üretmez, yalan söylemez. Hukuksuzluğun padişahı, yüzüklerin efendisi olan Erdoğan'ın hak, hukuk, adalet gibi kavramlara uymasını beklemek, deveye hendek atlatmaktan daha zordur" görüşünü savundu.

"SEN KİM SAMSUN KİM?"

Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın, "95 yıl önce Gazi Mustafa Kemal'in Samsun'dan Kurtuluş Savaşı'nın ilk adımını attığını ve bu yüzden mitinglerine Samsun'dan başladığını" söylediğini ifade ederek, "Sen kim Samsun kim? Siyasi ömrümü Cumhuriyetin değerlerini aşındırmakla, Cumhuriyetle hesaplaşmakla geçiren, Türkiye Devleti'ni sonlandırıp yeni Türkiye'yi inşa edeceğini ilan eden Erdoğan'ın Samsun ve Erzurum'da mitinglerini başlatarak, milli mücadeleye atıfta bulunması her şeyden önce arsızlıktır, yüzsüzlüktür. Erdoğan istiklal değil, istikbal mücadelesinin peşindedir. Samsun'da, Erzurum'da Başbakan Erdoğan'ın sergilediği şey, milli mücadele ruhu değil, yolsuzluk ve rüşvetten kokuşan bir siyasettir, tuz ruhudur" dedi.

"SEVRİ İHYA ETMEK İÇİN YOLA ÇIKMIŞ BİR BEDBAHTSIN"

"Biz Sevr'i yırtıp atmak için 1919'da Samsun'da milli mücadeleyi başlattık. Sen 2014'te Sevri ihya etmek, milli mücadele yerine teslimiyeti sağlamak için yola çıkmış bir bedbahtsın" ifadesini kullanan Vural, "2014 Erdoğan, 1919 ruhunu ortadan kaldırmakla görevli siyasi Lawrence'tir. Sen bu vatanda Kürdistan inşa ediyorsun, yabancı müdahaleleri meşrulaştıran Lawrence'lik yapıyorsun. Mustafa Kemal milli mücadeleyi Samsun'da başlatırken, sen millete karşı mücadeleyi İmralı ve Kandil hattından başlattın. Mustafa Kemal milli mücadeleyi Bandırma Vapuru'nda başlatırken, sen millete karşı mücadeleyi İmralı vapurunda, Öcalan'a serenatlarla başlattın" diye konuştu.

"MAKSADIN YOL YAPMAKSA, SENİ KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRÜ ATAYALIM"

Başbakan Erdoğan'ın duble yollardan, yol yapmaktan bahsettiğini belirten Erdoğan, "Maksadın yol yapmaksa, seni karayolları genel müdürü atayalım. Sen yol yapmak değil, o yolun ihaleleri ile ilgilenmek istiyorsun. Elbette Cumhurbaşkanı yolla ilgilenir ama en fazla yolsuzlukla ilgilenir. Erdoğan'ın amacı, Cumhurbaşkanlığı makamına çıkarak, boğazına kadar battığı yolsuzlukların üstünü örtmek, ondan sonra da yeni yollarla yolunu bulmaktır. Zaten Cumhurbaşkanlığı logosunda da yolunu bulmaya çalışan bir zikzak var" diye konuştu.

"'VAY ERGENEKONCULAR, VAY DARBECİLER' DİYORDU"

Vural, Erdoğan'ın mitinglerde "Balyozcular ve Ergenekoncular'dan" bahsettiğini, "Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkını getirmeseydik, çıkamazlardı" dediğini vurgulayarak, "Bundan önce 'vay Ergenekoncular, vay darbeciler' diyordu ama şimdi böyle diyor. Allah bizi bu münafık siyasetten korusun" dedi.

"ERDOĞAN MONŞER DEĞİL, TEK ŞERDİR"

Başbakan Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na "monşer" dediğini de ifade eden Vural "Erdoğan monşer değil, tek şerdir" dedi.

"BAŞBAKANLIĞI BONUS OLARAK MI GÖTÜRMEK İSTİYORSUN"

Oktay Vural, Erdoğan'ın "Cumhurbaşkanı olursa Başbakan ile birlikte uyumlu çalışacağını" söylediğini belirterek, "Başbakan'la beraber mi yatıp kalkacaksın? Başbakanlığı bonus olarak mı götürmek istiyorsun, Başbakan'ın mürebbiyesi misin, dadısı mısın?" ifadelerini kullandı.

"ÇUVAL YASASI İLE MİLLETİN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRİLİYOR"

Vural, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaklaşık bir aydır görüşülen "torba tasarı" ile ilgili soru üzerine, "Çuval yasası ile milletin başına çuval geçiriliyor. Herhalde bir yıl daha devam eder" diye konuştu.

9 yıl önce
default-profile-img