Hayat Geleceğin Ustaları klasikleşti

Geleceğin Ustaları Yarışması’nda başvurular başladı

Geleceğin Ustaları klasikleşti

Albayrak Holding’in ana sponsorluğunda bu yıl 6.’sı düzenlenen Geleceğin Ustaları Yarışması’nda başvurular başladı. Hüsn-i hat, ebru, cilt, tezhip, minyatür, çini alanındaki yarışmaya katılmak için son tarih 16 Aralık 2018. Organizasyonun koordinatörü Doç. Dr. Süleyman Berk, yarışmanın klâsikleştiğini ve dünya çapında ilgi çektiğini söyledi.

Merve Akbaş Yeni Şafak
Yarışmaya hüsn-i hat, ebru, cilt, tezhip, minyatür, çini alanlarında başvuru yapılabilecek.
Yarışmaya hüsn-i hat, ebru, cilt, tezhip, minyatür, çini alanlarında başvuru yapılabilecek.

Albayrak Holding’in ana sponsorluğunda bu yıl 6. kez düzenlenecek Geleceğin Ustaları Yarışması’nda geri sayım başladı. Klasik sanatlarımızın gelişmesine katkı sağlamayı amaçlayan yarışmanın son katılım tarihi 18 Aralık 2018 olarak belirlendi. Koordinatör Süleyman Berk, yarışmanın artık klasikleştiğini ve dünya çapında ilgi çektiğini söylüyor.

Albayrak Holding’in ana sponsorluğunda bu yıl 6.’sı düzenlenen Geleceğin Ustaları Yarışması’nda başvurular başladı. hüsn-i hat, ebru, cilt, tezhip, minyatür, çini alanlarında yapılan yarışmaya katılmak için son tarih 16 Aralık 2018. Geleceğin Ustaları organizasyonunun koordinatörlüğünü yapan Doç. Dr. Süleyman Berk, yarışmanın genç sanatçıların gelişimi ve yeni sanatçıların ortaya çıkması açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Berk, bu sayede de geleneksel sanatların korunarak ileriye taşındığını söyledi.

Berk, Zeytinburnu Belediyesi tarafından organize edilen yarışmanın geleneksel sanatlar hakkında farkındalık oluşturmayı amaçladığını söyledi. Bu yıl bir tema seçmediklerini söyleyen Berk sözlerine şöyle devam etti: “Daha önceki yıllarda bir tema seçiliyordu. Bu sene tema olmadan, sanatçılara daha serbest bir çalışma yapma imkânı kazandırmak istedik.”

Süleyman Berk

KURULDAKİ İSİMLER ÇOK ÖNEMLİ

Geleneksel sanatların altı önemli alanında yapılan yarışma için oluşturulan seçici kurulda ise birbirinden değerli sanatçılar yer alıyor. Berk, İslam Seçen, Fuat Başar, Davut Bektaş, Gürcan Mavili, Asiye Kafalıer, Ali Toy, Mehmet Gürsoy, Mehmet Ali Kunduracıoğlu gibi önemli isimlerin seçici kurulda olduğunu belirtti. Bu sanatçıların kendi çalışmalarındaki yoğunluklarına rağmen, geleneksel sanatlara fayda sağlaması için yarışmanın içinde bulunduğunu belirten Berk, tüm seçici kurulun yarışmayı oldukça önemli bulduğunun altını çizdi.

REKLAM

HARCIÂLEM ESER GELMİYOR

Yarışmanın artık klâsikleştiğini, uluslararası düzeyde katılım olduğunu söyleyen Berk, tüm dünyanın ilgisini çektiklerinin altını çizdi. “Seçici kurula sunulan eserlerin hiçbiri harcıâlem değil. Seçici kurul, eserleri sıralamada çok zorlanıyor” ifadelerini kullanan Berk, genç sanatçıların Geleceğin Ustaları organizasyonuna olan ilgisinden ve güveninden memnun olduklarını söyledi.

20 YILDIR İLGİ ARTTI

Geleneksel sanatlara olan ilginin özellikle son 20 yılda fazlasıyla arttığını söyleyen Berk, sanatçıların bundan memnun olduğunu da ifade etti. Devlet kademelerinden gelen destekle geleneksel sanatların daha da ileri taşınması için çalışmalar yapıldığını söyleyen Berk, bunun halkın da ilgisini çektiğinin altını çizdi. Berk, “Devletin yanı sıra Albayrak Holding’in sağladığı destek bu sanatların ayakta kalması adına çok önemlidir” dedi.

Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı

Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı

CHP Lideri güvenlik amacıyla bir evde tutuluyor.
Küresel terördeyeni kabus

Küresel terörde
yeni kabus

Sri Lanka'daki saldırı 4. nesil savaşın son halkası.
Dışarıdan gelenlerin tezgahı

Dışarıdan
gelenlerin tezgahı

Kılıçdaroğlu, saldırının ardından ilk kez konuştu.
Sri Lanka'da eş zamanlı patlamalar

Sri Lanka'da eş zamanlı patlamalar

8 ayrı patlamada 2'si Türk 207 kişi öldü, 450'den fazla yaralı var.
Yemeği ve ilaçlarını reddediyor

Yemeği ve ilaçlarını reddediyor

​Beşir'in sıvı maddeler ile damardan beslendiği açıklandı.
İtiraz yarın görüşülebilir

İtiraz yarın görüşülebilir

​AK Partili Yavuz, itiraz sürecini değerlendirdi.
FETÖ kataloğu<br>dijitale de taşımış

FETÖ kataloğu
dijitale de taşımış

Örgütün dijital evlilik kataloğu ele geçirildi.

​Bahçeli, MHP kampının kapanışında konuşuyor.
Şimdiki hali<br>herkesi şaşırttı

Şimdiki hali
herkesi şaşırttı

​5 yıl sonra aynı yeri yeniden fotoğrafladılar.
24 cumhurbaşkanı adayı

24 cumhurbaşkanı adayı

​Cezayir'de Buteflika'nın istifasının ardından cumhurbaşkanlığı seçimi.
En çok 5 kuruş <br>en az 1 kuruş var

En çok 5 kuruş
en az 1 kuruş var

Tedavüle sunulan paraların değeri açıklandı.
NATO lojmanına <br>'Irak' kurşunu

NATO lojmanına
'Irak' kurşunu

​Saldırıyı yapan iki kişi kısa sürede yakalandı.
Fransa sokakları yanıyor

Fransa sokakları yanıyor

Sarı Yelekliler, gösterilerin 23. haftasında.
Bit pazarından çıkan hazin bir öykü<br>

Bit pazarından çıkan hazin bir öykü

Altıparmak dağlarında hayatını kaybeden Kazım Küçükalp'in mektuplarından belgesel çekildi.
Hamile kadın<br>arabada sıkıştı

Hamile kadın
arabada sıkıştı

​Aracı kullanan kocası gözyaşlarına boğuldu.
Kime suikast yapacaklardı

Kime suikast yapacaklardı

​Yeni Şafak, İstanbul'da yakalanan BAE ajanları hakkında önemli bilgilere ulaştı.
Nisan'da kar uyarısı

Nisan'da kar uyarısı

Yurdun büyük bir bölümünde havalar soğuyacak.
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
İki BAE casusu İstanbul'da yakalandı
Gündem

İki BAE casusu İstanbul'da yakalandı

İstanbul'da iki Birleşik Arap Emirlikleri ajanı, Milli İstihbarat Teşkilatı ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün ortak operasyonuyla yakalandı. Yakalanan ajanlardan birinin Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgisi olabileceği üzerinde durulduğu kaydedildi. Casusluk faaliyetinde bulunan iki ismin Pazartesi günü gözaltına alındığı, söz konusu ajanların, BAE adına casusluk yaptıklarını itiraf ettikleri bildirildi. İstanbul'da gözaltına alınan iki BAE ajanının, siyasi, askeri ve uluslararası casusluk suçlamasıyla tutuklanmaları talebiyle İstanbul 2. Sulh Mahkemesi'ne sevk edildi. Mahkeme iki ajanın tutuklanmasına karar verdi.
Fransa Konsolosluğu önünde katliam protestosu
Gündem

Fransa Konsolosluğu önünde katliam protestosu

Libya'da yaşan katliama destek veren Fransız hükümeti İstanbul Taksim'de bulunan konsolosluk önünde protesto edildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.