Hayat Kahve severlere müjde

Kahve severlere müjde

Kahve severlere müjde!

Başladığı günden itibaren her sene merakla beklenen İstanbul Coffee Festival, bu yıl 20-23 Eylül tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park‘ta düzenlenecek.

Haber Merkezi IHA
İstanbul Coffee Festival, bu yıl 20-23 Eylül tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park‘ta gerçekleşecek.
İstanbul Coffee Festival, bu yıl 20-23 Eylül tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park‘ta gerçekleşecek.

Avrupa‘nın en büyük iki kahve festivalinden biri olan İstanbul Coffee Festival, 20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park‘ta on binlerce kahve severi “The Source, The Journey, The People“ temasıyla bir araya getirecek. Festival 5. yılında kahvenin kaynağına odaklanarak kahve lezzetleriyle dolu zengin içeriği ile gerçekleştirecek. On binlerce ziyaretçiyi ağırlayacak olan festival, İCF haftası kapsamında festival öncesi etkinlikleri ile şehrin farklı noktalarına yayılacak.
Festivalde yer alan global kahve ve makine üreticisi markalar, kahve kuruluşları, çiftlikler, çiftlik birlikleri, ithalatçılar, tüccarlar, imalatçılar, ekipman üreticileri, kavurucular, perakendeciler, kahve barları, çikolata markaları ve nitelikli küçük artizan esnaf ziyaretçileri yeni nesil kahve lezzetleriyle buluşturacak.
Kahvenin hikayesinin peşine düşülecek

Bu yıl kahvenin kaynağına odaklanan İstanbul Coffee Festival, “The Source“ başlığı altında ziyaretçileri ilgi çekici seminerlerde ağırlayacak. Kahvenin ortaya çıkışı ve dünyaya yayılmasının öyküsü, en lezzetli kahve çeşitleri ve karakteristikleri, kahve endüstrisinde tarımdan servise kadının rolü ve geleceği, kahve kavurma tekniklerinin kahve çekirdeği türlerine etkisi, ülkelere göre kahve kültürlerinin çeşitliliği mercek altına alınacak.

Geleneksel ve modern lezzetler harmanlanacak
Festival, ziyaretçileri “The Journey" başlığı kapsamında farklı deneyimler, atölyeler ve profesyonel kahve demleme teknikleriyle buluşturuyor. Geleneksel, modern ve fütüristtik yaklaşımlarla ziyaretçinin kendi kahve yolculuğuna başlamasını hedefliyor. Kahve severlerin buluşma noktası olan İstanbul Coffee Festival farklı aktiviteler ve canlı müzik performanslarıyla keyifli bir dört gün sunacak. Müzik festivallerini aratmayan bir atmosfer ve ortamda katılımcılar sürpriz isimler ve gruplarla buluşacak. Festivalin “Coffee & More” alanında ise yenilenen konsepti ile bu yıl kahvenin ötesine geçen etkinliklere yer verilecek. Festivalin tarzını yansıtan tasarım ürünler ve artizan lezzetler de bu yıl meraklılarını bekliyor olacak.

REKLAM

İHA

Malazgirt’e
görkemli
kutlama
HAYAT
Malazgirt’e görkemli kutlama

Kabe’de
cuma
coşkusu
HAYAT
Kabe’de cuma coşkusu

Bu toprağın renklerini buluşturduk
HAYAT
Bu toprağın renklerini buluşturduk

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.