|

Andrea Motis ve Joan Chamorro CRR'de

Andrea Motis ve Joan Chamorro CRR Caz Şubatı''nda ilk kez İstanbullu cazseverlerle buluşacak.

yenisafak.com.tr / kültür sanat
00:00 - 24/01/2014 Cuma
Güncelleme: 13:16 - 24/01/2014 Cuma
Yeni Şafak
Andrea Motis ve Joan Chamorro CRR'de
Andrea Motis ve Joan Chamorro CRR'de

Caz sahnelerindeki 1995 doğumlu Andrea Motis, Norah Jones ''un veliahtı olarak görülüyor. Andrea''yı caz dünyasına kazandıran akıl hocası Joan Chamorro''nın da gruba katkısı oldukça fazla. Genç yıldız Andrea Motis''in ilk albümü Joan Chamorro''nun öncülüğünde '' Joan Chamorro presents Andrea Motis'' başlığı altında müzik marketlerde yerini aldı. Bu albümle Katalan cazının dünya caz sahnelerindeki yeni temsilcisi olduğunu kanıtlayan Andrea Motis, caz klasiklerini bossa nova formuyla caz tutkunlarına sunuyor.

Gitarda mükemmel eşliğiyle Josep Tarver, piyanoda Ignasi Terraza, davulda Esteve Pi ile Avrupa''nın önemli caz festivallerinde sahne alan bu grubu caz severler için İstanbul'da sahne almaya hazırlanıyor.

Andrea Motis ve Joan Chamorro Quintet konseri 4 Şubat Salı günü saat 20:00 ''de CRR Konser Salonu''nda gerçekleşecek.

Wadada Leo Smith

Modern cazın en önemli temsilcilerinden trompet virtüözü Wadada Leo Smith Golden Quartet, son albümü '' Ten Freedom Summers ile CRR Caz Şubatı kapsamında cazseverleri büyülecek. 40 yılı aşkın bir süredir besteleri ve doğaçlamaları ile yaratıcı çağdaş caz müziğinin en önemli isimlerinden olan Wadada Leo Smith çok sayıda enstrümanı büyük bir ustalıkla çalmasıyla tanınıyor. Golden Quartet, cazın en sade müzikal ifade biçimini, doğu müzik kültürü ile harmanlayarak, usta besteci ve sanatçıların oluşturduğu bir dörtlü olarak dikkat çekerken, Wadada Leo Smith, Golden Quartet, Silver Orkestra, ve Organic ile çalışmalarına devam ediyor.

AACM-Orkestrası, Kronos Quartet, Da Capo Oda Oyuncuları, New Century Oyuncuları, San Francisco Çağdaş Müzik Oyuncuları, Chicago Üniversitesi Çağdaş Oda Oyuncuları, S.E.M. Topluluğu, Southwest Oda Müziği, Del Sol String Quartet ve New York Yeni Müzik Topluluğu sanatçının eserlerini seslendiren topluluklar arasında yer alıyor.

Wadada Leo Smith 5 Şubat Çarşamba günü saat 20:00''de CRR Konser Salonu''nda , Golden Quartet ile karşınızda olacak.

10 yıl önce