|
Özgün

Mehmet Güllüoğlu kimdir?

Mehmet Güllüoğlu, 1982 yılında doğdu. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2013-2017 yılları arasında Türk Kızılayı Genel Müdürü görevinde bulundu. 2017 yılında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevine getirildi. Güllüoğlu, 2020 yılında Tanzanya Darüsselam Büyükelçisi olarak atandı. Peki Mehmet Güllüoğlu kimdir nereli, hangi görevlerde bulundu? İşte Mehmet Güllüoğlu’nun hayatı ve biyografisi.

17:17 . 31/05/2023 Çarşamba
Yeni Şafak
Mehmet Güllüoğlu hayatı, biyografisi

Mehmet Güllüoğlu hayatı, biyografisi

Mehmet Güllüoğlu’nun kim olduğun vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında. Peki, Mehmet Güllüoğlu kimdir, hangi görevlerde yer aldı?

Mehmet Güllüoğlu kimdir?

Mehmet Güllüoğlu 1982 senesinde Konya'da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı ve ardından ise doktor olarak çalışmaya başladı.

İnsani Sağlık Yardımları, Aile Hekimliği, AB projeleri gibi birçok eğitim programlarını başarıyla bitirdi. Mehmet Güllüoğlu birçok sivil toplum kuruluşuyla beraber yardım projelerine dahil oldu. Ürdün, Mısır, Filistin, Lübnan, Suriye, Somali, Katar, Kenya gibi ülkelerde gönüllü olarak doktorluk yaptı.

Yeryüzü Doktorları Derneği ile İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nde yönetici olarak çalıştı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Doktora Programı'nı tamamladı. 2013 senesinde Türk Kızılayı'nın genel müdürlüğüne getirildi.

Türk Kızılayı'nda görevli olduğu sürede Güllüoğlu Göç Hizmetleri Müdürlüğü gibi birçok projenin hayata geçirilmesinde görev aldı. Güllüoğlu 2017 yılında AFAD Başkanlığı'na getirildi. Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi olan Güllüoğlu, 2020 yılında Tanzanya Darüsselam Büyükelçisi olarak atandı.

#Mehmet Güllüoğlu
#Mehmet Güllüoğlu hayatı
#Mehmet Güllüoğlu biyografisi
4 ay önce
default-profile-img