Teknoloji Trump sosyal medya yasasında kararlı

Trump sosyal medya yasasında kararlı

28 Mayıs günü Başkan Trump sosyal medyayı düzenleyecek bir tasarı ortaya atmıştı. Bu konunun peşini bırakmayan Trump yönetimi Pazartesi günü Başkan'ın sosyal medyadaki yürütme emrini yerine getirme yolunda önemli bir adım attı ve resmi olarak FCC'den Facebook, Twitter ve diğer teknoloji platformlarına uygulanabilecek düzenlemeleri geliştirmesini istedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv

Trump yönetimi sosyal medya ile ilgili tasarıyı Federal Communications Commission'a devretti. Ajans şimdi Başkan Donald Trump'ın internet platformlarının FCC gözetimine alınması çağrısını kabul edip etmeyeceğine karar vermek zorunda.

Trump ve diğer Cumhuriyetçiler, muhafazakarları sansürlediği gerekçesiyle Facebook ve Twitter dahil olmak üzere uzun süredir eleştiriyor. Şirketler bu iddiaları reddetti.

  • Ticaret Bakanı Wilbur Ross yaptığı açıklamada, "Başkan Trump, tüm Amerikalıların görüşlerini ifade etme haklarını korumaya karar verdi ve bir avuç güçlü şirkettin haksız kısıtlamalarına maruz kalmaması gerektiğini." söyledi.

FCC sözcüsü Brian Hart, ajansın dilekçeyi dikkatlice gözden geçireceğini söyledi.

Reuters
ABD Başkanı Donald Trump

Trump'ın yeni Twitter'ı: Parler
TEKNOLOJİ
Trump'ın yeni Twitter'ı: Parler

'Trendleri izlemek mide bulandırıcı'

Trump, Twitter'dan yaptığı açıklamayla Twitter'ı eleştirdi.

Başkan, tweetinde 'Twitter'ın 'sözüm ona' trendlerini izlemek mide bulandırıcı. Hepsi benim hakkımda ve biri bile pozitif değil. Beni kötü göstermek için tüm yolları deniyorlar. Gerçekten saçma, illegal ve adil değil' dedi

Twitter-Trump savaşında ikinci perde: Twitter en sevdiği oyuncağı elinden aldı
TEKNOLOJİ
Twitter-Trump savaşında ikinci perde: Twitter en sevdiği oyuncağı elinden aldı
Abone Ol Google News
Meteoroloji uyarıda bulundu: Güneybatı kesimlerinde kuvvetli sağanak bekleniyor
Gündem

Meteoroloji uyarıda bulundu: Güneybatı kesimlerinde kuvvetli sağanak bekleniyor

Meteoroloji, Denizli, Uşak ve Burdur çevreleri ile Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri ve Antalya'nın batı iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak beklendiğini belirterek vatandaşları uyardı. Öğleden sonra gerçekleşeceği tahmin edilen yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
Irak'ın kuzeyinde hava harekatı: 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi
Gündem

Irak'ın kuzeyinde hava harekatı: 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
YÖK Pamukkale Üniversitesi Rektörü Bağ hakkında soruşturma açıldığını açıkladı
Gündem

YÖK Pamukkale Üniversitesi Rektörü Bağ hakkında soruşturma açıldığını açıkladı

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Bağ hakkında soruşturma açıldı. YÖK'ün kararı duyurduğu açıklamada ayrıca, "Yükseköğretimin teamül ve etik ilkeleri ile bağdaşmayacak nitelikte davranışları ile güvenirliği zedelenen rektör hakkında Yükseköğretim Denetleme Kurulunca soruşturma yapılması uygun bulunmuştur. Yükseköğretim Genel Kurulu 10 Ağustos'ta toplanacak olup rektörün durumu bu toplantıda acil olarak değerlendirilecektir. YÖK olarak, akademik camianın itibarını zedeleyen uygulamalara, tutum ve davranışlara asla müsamaha gösterilmeyeceğini kesin bir dille ve uyarı mahiyetinde ifade ederiz" sözleri yer aldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.