Yazarlar Diyarbakırspor hepimizin takımı

Diyarbakırspor hepimizin takımı

Hürol Bilal
Hürol Bilal Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Bursa''da Diyarbakırspor''lu futbolcu ve taraftarlarına ''PKK'' dışarı diye bağıranlara doğrusu ne diyeceğimi bilemiyorum!..

Kendilerini sporsever veya futbolsever addederek güya maç izlemeye gelen düşünce ve izan yoksunu bu insanlara nasıl hitap edeceğimi bulamıyorum!..

En iyisi ben onlara birkaç soru yönelteyim.. Cevaplarını kendileri versinler!..

PKK militan ve yandaşları dışında kalan çoğunluktaki kürt kardeşlerimizin, ülkemizin bu has evlatlarının sizlerden ne farkı var?..

Diyarbakır''dan, takımlarını desteklemek için gelen gençlerin dedeleri sizlerin büyükbabaları ile omuz omuza birlikte bu vatanı savundu..Hiç düşündünüz mü?..

Sizlerin, hiç birlikte büyüdüğünüz kürt arkadaşınız olmadı mı?..

Bakın bu sorunun cevabı çok açık..Benim gibi sizlerin de sayısız kürt arkadaşlarınız olduğuna adım gibi eminim.. Kardeş gibi yakın olduğumuz bu insanları bugüne dek etnik kökenlerine göre bir ayrıma tabi tuttuk mu?..

Kendimizden farklı olduklarını hiç düşündük mü?.. İstisnasız hepinizin ''HAYIR'' dediğinizi duyar gibiyim!..

O halde neden?..

Bu hareketinizle PKK ve yandaşlarının ekmeğine yağ sürdüğünüzün farkında değil misiniz?..

Diyarbakır, bu güzel ve kutsal vatanın bölünmez bir parçası değil mi?..

Diyarbakırspor Türkcell Süper Ligi''nin değil de yabancı bir ülkenin takımı mı?..

Onları adeta zorla PKK''nın kucağına itelemenin ne anlamı var?..

Bereket bu güzide takımın dirayetli ve anlayışlı bir başkanı var.. Sayın Çetin Sümer''in sözleri yüreğimize su serpti!..

Şimdi beklenen, Diyarbakırspor''u, her deplasman maçında ev sahibi takım taraftarlarının, sporun yüce erdemine yakışır şekilde sevgi ile kucaklayıp netice ne olursa olsun alkış ile uğurlamaları!. Futbol Federasyonunun, en kısa zamanda ve mutlaka Bursaspor''un Diyarbakır deplasmanından önce Bursa''da iki takım arasında bir dostluk maçı organize ederek Bursalı taraftarlara yaptıkları fahiş hatayı telafi imkanı tanıması!..

Ben, geçen zaman içinde sağlıklı düşünen sağduyulu Bursalıların, bu dostluk maçında, PKK''nın tuzağını yok edip kardeşliğe kucak açacağına, bu kutsal topraklar içinde yaşayanların birlikteliğini eskiden olduğu gibi yeniden yeşerteceğine gönülden inanıyorum..

En iyi zamanın kurban bayramı olduğunu söylemeye gerek bile yok!..

Artık Sevgili Ahmet Güvener de maç takvimini bu tarihe göre ayarlar!..

Unutmayalım kardeşler bazen dalaşır ama sonunda ve özellikle bayramlarda mutlaka barışarak kucaklaşır!..

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.